Bitcoin

ABD Kripto Paralar İle İlgili Yeni Yasalar Üzerinde Çalışıyor

ABD son yıllarda en fazla değer görme yolunda ilerleyen kripto paralar ile ilgili olarak yeni yasalar üzerinde çalışmalara devam ediyor. Tüm dünyada olduğundan farksız olarak ABD’de yasalar ile birlikte kripto paralara dair belirli bir takım engeller, düzenlemeler ve yasal önlemler mevcut olarak bulunuyor.

Zira ABD’nin alacak olduğu yeni kararlar ile ilgili olarak ise kısa vadede olmasa bile gelecek vadede yeni yasaların kripto paralar ile ilgili alacak olduğu önlemlerin ise genel olarak olası dolandırıcılık vakalarının önüne geçmek, olası güvenlik sorunlarını engellemek ve kripto paralar üzerinden vergi kaçırma ve olası kazançların kara para aklama işlemlerinde kullanılmasını engellemeye yönelik düzenlemeler olması bekleniyor.

Yeni Yasalar Devreye Alınacak

Yeni yasaların ABD’de devreye alınması ile birlikte neler olacağını hep beraber gelecek aylarda görebileceğiz. Ancak şu aşamada Türkiye, Körfez ülkeleri, AB üyesi ülkelerde ABD kadar kripto paralara dair yasaların önceden hazırlanmasının da mümkün olduğunu belirtmekte fayda var. En azından şu aşamada ABD’den önce yeni yasaları devreye sokabilecek birçok ülke bulunmakta.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap