Türk Yatırımcı vs Amerikan Yatırımcı

Son yılların en fazla ilgi gören para birimleri arasında yerini alan kripto paralar ile ilgili olarak bir süredir hangi ülkede ne kadar fazla yatırım yapıldığı yatırımcıların asıl merakla sordukları soruların en başında geliyor


Son yılların en fazla ilgi gören para birimleri arasında yerini alan kripto paralar ile ilgili olarak bir süredir hangi ülkede ne kadar fazla yatırım yapıldığı yatırımcıların asıl merakla sordukları soruların en başında geliyor. Kripto paralara ilgi Türkiye’de gerek ekonomik yaşanan sıkıntılar, gerek ise vatandaşların endişesi dolayısı ile ABD’de olan seviyeye çıkamazken, vatandaşların direkt olarak altın, döviz ve diğer alanlarda yatırımlar yapmayı tercih etmesi dikkat çekiyor.

Türk yatırımcılar ile Amerikan yatırımcılar arasında gözlemlenen fark ise Amerikan yatırımcıların döviz dolayısı ile ellerinde bulunan para fazlalığının artan paralarını kripto paralara yatırması ve Türk kullanıcılara oranla daha az zorluk ile daha çok yatırımdan daha fazla kar elde etmeleri gösterilmekte.

Türk Yatırımcıların Güveni Yüksek, ABD’li Yatırımcılar Umutlu

Türk yatırımcılar kripto para yatırımlarından kesin kazanç sağlayacak olduklarını düşünürken, ABD’li yatırımcılar ise umutlu olduklarını ve kesin kazanç sahibi olacaklarından emin olmadıklarını belirterek yatırım yapıyorlar. Türk yatırımcıların kesin kazanç sağlayacak olduklarını düşünmelerinin sebebi ise henüz daha bugüne kadar tam netlik kazanmazken, kripto paraların sürekli kazanç sağlamasından ötürü kaynaklandığı düşünülüyor.