ABD Kripto Paraları Konuştu

ABD Kongresi, Finansal Hizmetler alt kurumu yetkilisi isimler ile birlikte ABD Kongresinde kripto paraları konuştu


ABD Kongresi, Finansal Hizmetler alt kurumu yetkilisi isimler ile birlikte ABD Kongresinde kripto paraları konuştu. ABD’de yapılan görüşmeler sonrasında basına pek fazla detaylı bilgi verilmedi. Asya ülkelerinin aldığı kripto para önlemlerinden sonra AB tarafından açıklamalar yapılmış ve kripto paraların yasaklanması ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

ABD’nin bu konuda alacak olduğu önlemlerin gelecek süreçte kripto paraları etkileme riski çok yüksek iken alınacak olan en ufak yasaklama kararının dahi büyük düşüşlerin habercisi olabileceği tahmin edilmeye başladı. Hollanda tarafından ve Google tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Bitcoin ve Ethereum ciddi düşüş yaşamıştı.

Temsilciler Sert Çıktı

ABD Kongresi senatörleri tarafından ortak olarak düzenlenen görüşmeler sonrasında ABD’li temsilciler tarafından yapılan açıklamalarda ”görünen o ki seçimle gelen bazı kişiler kripto paralar hakkında bilgi sahibi değil, hemen kanun yaparak devreye sokmak istiyorlar” yorumlarının yapılmasına ve siyasi yetkililerin duruma olumsuz yaklaşmasına sebep oldu. ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin bu konuda jet hızında yayınlanacak olan tek bir ”Başkanlık Kararnamesi” ile çözebilecek olduğu, ancak Trump yönetiminin bu soruna senatörler aracılığı ile çözüm bulmayı hedeflediği iddia ediliyor.