Güney Kore’de 3 Borsa Sitesi Kapatıldı

Güney Kore’de yeni dönemde kripto paralara karşı kötü adımlar atılıyor


Güney Kore’de yeni dönemde kripto paralara karşı kötü adımlar atılıyor. Dünyanın en fazla kripto para yasaklamalarının bulunduğu ülkede memurların kripto paralara yakın olmasının dahi yasak olduğu birkaç haftadan beridir bilinen bir durum. Güney Kore tarafından son darbe ise 3 borsa sitesine vuruldu, yapılan açıklamada 3 borsa sitesinin kripto para satışları ve alımları yaptığı bu sitelerin görevli yöneticilerinin ise usulsüz bir şekilde zimmetlerine para geçirdikleri belirtildi.

Bununla ilgili olarak hemen harekete geçildiğini açıklayan Güney Kore düzenleme ve denetleme ile sorumlu kurumunun borsa sitesi yöneticilerinin yargılanması için suç duyurusunda bulundukları açıklandı.

Güney Kore’de Kriz Yaşanıyor

Kripto paralar ile ilgili olarak Güney Kore’de yeni dönemde yeni krizler yaşanmaya devam ediyor. Ülke genelinde yaşanan kripto paralar ile ilgili krizlerin nedeni olarak ise borsa siteleri üzerinden yapılan yolsuzluklar ve kara para aklama ile vergi kaçırmaya yönelik atılan adımların fazla olması gösteriliyor. Güney Kore hükümetinin bu konuda aldığı önlemlerin ise normal vatandaşları da etkilediği ülkede gelecek sürecin daha kritik geçmesi bekleniyor.