Avrupa Birliği Kripto Paralar İle İlgili Yasayı Onayladı

Avrupa Birliği yönetimi en üst düzeyden aldığı karar ile birlikte kripto paraları da kapsayan yeni para aklama mevzuatının onaylandığını açıkladı


Avrupa Birliği yönetimi en üst düzeyden aldığı karar ile birlikte kripto paraları da kapsayan yeni para aklama mevzuatının onaylandığını açıkladı. Yapılan açıklamada kara para aklama ve para aklamanın önüne geçmek adına onaylanan mevzuat sayesinde kripto paralar ile ilgili daha fazla önlemler alınabilecek olduğu, bununla birlikte Avrupa Birliği üyesi ülkelerde yaşayan vatandaşların korunması adına daha büyük adımlar atılacak olduğu belirtildi.

Avrupa Birliği tarafından yapılan açıklamada; ”“Bu mevzuat firma sahiplerinin kim olduklarına dair çok daha kolay bilgi edinilebilmesini ve dijital paraları ve anonim olan ön ödemeleri kartları yasal olarak düzenleyen kuralları daha sıkı hale getirerek vatandaşlarımızı ve finans sektörümüzü tehdit eden şeyleri ele almamızı sağlıyor.” ifadeleri kullanıldı.

AB Daha Fazla Zor Hale Getiriyor

Avrupa kripto paralar ve diğer her türlü finansal alanda kara para aklama işlerini daha zor hale getirerek ekonomisini korumaya yönelik yeni adımlar atıyor. Bu sayede AB üyesi ülkeler korunurken, hem ekonomik yükselme, hem daha fazla güvenlik daha fazla ön planda yerini alıyor.