Kripto Para

ABD’nin En Büyük Bankasından Büyük “U” Dönüşü: JP Morgan, Bitcoin’i Benimsek Zorunda Kaldı

Yazar: Coin Bilgi

2.687 trilyo dolarlık varlığıyla ABD’nin ve dünyanın en değerli bankası konumundaki Amerikan yatırım bankası ve finansal hizmetler holding şirketi JPMorgan Chase Bitcoin’i benimsemek zorunda kaldı.

Küresel bankacılık devi, bugün yaptığı açıklamayla kripto para işletmelerine hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Wall Street Journal’da yayınlanan basın bültenine göre bankanın ilk müşterileri yine ABD’nin ve dünyanın en prestijli kripto para borsaları Coinbase ve Gemini olacak.

JPMorgan’ın ayrıca, CEO Jamie Dimon’un Bitcoin hakkındaki fikrini değiştirmesiyle birlikte yatırım portföylerinde Bitcoin’e yer vermeyi planladığı da biliniyor.

JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon, geçmişte birçok kez bitcoin’i “sahtekarlık” olarak nitelendirmiş ve kesinlikle Bitcoin işletmelerine hizmet vermeyeceklerini savunmuştu. Ancak görünen o ki dünyanın en büyük bankası eşten eşe nakit ödeme sistemi Bitcoin’in benimsenmesinin her geçen saniye katlanarak artmasına daha fazla kayıtsız kalamadı.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Eylül 2017’de Bitcoin’in nihayetinde balon gibi patlayacağını iddia ederek sahtekarlık nitelendirmesinde bulunmuştu.Öyle ki Dimon’un açıklamaları CNBC’de şu şekilde aktarılmıştı:

“Lale soğanlarından daha kötü. İyi bitmeyecek. Birisi öldürülecek, ”

Ancak, bu açıklamaların üzerinden beş ay geçmemişti ki, yeni bir haberde Jamie Dimon Bitcoin hakkında söylediklerinden pişman olduğunu açıkladı.

Yorum Yap