AB’nin önemli isminden ”Bitcoin” açıklaması

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Bitcoin ve diğer sanal para birimleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında sanal para birimlerinin spekülasyona sürekli olarak maruz kalma durumlarının çok yüksek olduğunu, normal para birimlerine oranla...


Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Bitcoin ve diğer sanal para birimleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında sanal para birimlerinin spekülasyona sürekli olarak maruz kalma durumlarının çok yüksek olduğunu, normal para birimlerine oranla farklı para birimleri olduğu uyarısında bulunuldu. Açıklamalarında kripto paraların, fiziksel paralara oranla çok daha fazla riskli olduğu ve garantilerinin olmadığını açıklayan Dombrovskis, kripto para ticareti konusunda Avrupa’nın payının az olduğunu, insanların güvenerek sanal paralara yatırım yapmalarının riskli durum olduğunu belirtti.

Amerika’nın en fazla söz sahibi olduğu kripto para sektörü ile ilgili olarak son dönemde sık sık yeni şirketler kurulması ve daha fazla yatırım yapılıyor gibi gösterilmesi ise sektörün gelecekte çok büyük olacağını düşündüren ayrı bir detay olarak gösteriliyor.

Denetleyecekler!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, kripto paraları daha fazla denetleme ve insanların daha güvenilir yatırımlar yapmasını sağlamak için yasaların ne derece izin verdiğine bakarak denetimleri daha fazla arttıracak olduklarını açıkladı. AB’nin kripto paralara son dönemde denetim konusunda yoğun ilgi gösterdikleri belirtiliyor.

[bitcointicker]