İsviçre’den kripto paralar ile ilgili önemli açıklama

Son dönemde hükümetler ve finansa dayalı kurumlar tarafından sık sık açıklama yapılması yatırımcılar tarafından tuhaf karşılanıyor


Son dönemde hükümetler ve finansa dayalı kurumlar tarafından sık sık açıklama yapılması yatırımcılar tarafından tuhaf karşılanıyor. Almanya, ABD, Fransa, İngiltere ve İsrail derken bugün İsviçre’den de kripto paralar hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada kripto paralara her geçen gün daha fazla ilgi gösterilmeye başlandığı, bunu yakından takip ettikleri İsviçre Borsa Başkanı Romeo Lacher tarafından açıklandı.

İsviçre Borsa Başkanı Romeo Lacher, açıklamalarında kendilerinin kripto paralar konusunda bugüne kadar adım atmadıklarını, ancak bundan sonra adım atmayacak oldukları anlamına gelmediğini ifade etti. İsviçre Frangı’nın kripto para versiyonunun Merkez Bankası tarafından piyasaya sunulması gerektiğini açıklayan Lacher, bu sayede İsviçre’nin daha fazla finans sektörüne adapte olabilecek olduğunu savundu.

İsviçre Hükümeti İzliyor

İsviçre hükümetinin ise son dönemde kripto paraları Merkez Bankası aracılığıyla izlediği, ancak kripto paralarla ilgili yasalar veya düzenlemeler üzerinde çalışmalar yapmadıkları biliniyor. İngiltere ve ABD’nin kripto para sektörünü İsrail ile birlikte yönettiği 2018 yılında sektöre her geçen gün yeni ülkelerin katılması kripto paralara olan şeffaflığı ve gizlilik sorunlarını beraberinde getiriyor ve yatırımcı sayısının daha fazla azalmasına neden oluyor.

[bitcointicker]