Almanya’dan Bitcoin açıklaması

Almanya Federal Maliye Bakanlığı, ödemelerin Bitcoin ile yapılması durumunda Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğu gibi vergi almayacak olduklarını ve kripto paraları ”mülk” olarak saymayacak olduklarını açıkladı


Almanya Federal Maliye Bakanlığı, ödemelerin Bitcoin ile yapılması durumunda Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğu gibi vergi almayacak olduklarını ve kripto paraları ”mülk” olarak saymayacak olduklarını açıkladı. Avrupa Birliği’nin en değerli ve önemli 2 üyesinden birisi olan Almanya’nın bu kararı ile birlikte ABD‘ye oranla Avrupa Birliği ülkelerinin kripto paralardan vergi almayacakları tahmin edilmeye başlandı.

ABD’nin aksine Almanya, kullanıcıların Bitcoin ile ödeme yapmak istediklerinde bunu rahatlıkla yapmalarını ve vergi kaçırma endişesi yaşamaması için vergi alınmayacağını belirtiyor.

Sanayi Devi Konuştu, Dünya Onu Takip Edecek!

Almanya’nın sanayi devi olduğu günümüzde kripto para madenciliği konusunda da Avrupa’da en fazla madencilik yapılan ülkelerin başında geldiği tahmin edilebilir. Bu karar ile birlikte Alman kripto para madencileri vergi ödemeyecek olduklarını öğrenmeleri ve vergiye tabii tutulmayacak olduklarını öğrendikleri için üretimi arttırabilir, daha fazla kişinin madencilik alanında üretime başlayabileceği bekleniyor.

Ülkede madenciler ve Bitcoin kullanıcılarının Euro, dolar ve diğer para birimlerinden farksız olarak istedikleri kadar Bitcoin alabilecekleri, bundan dolayı vergiye tabii tutulmayacak oldukları bu konularda net karar veren Almanya Federal Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmiş durumda.