AMD: Madenciler Dolayısı İle Satışlar Arttı

AMD’nin Finans ve Mali İşler yöneticisi (CFO) Devinder Kumar, bu dönemde kripto para madencileri dolayısı ile ekran kartı satışlarında çok daha iyi oranda artışlar olduğuna değinerek, kripto para madencilerine özel olarak son dönemde üretimi çok...


AMD’nin Finans ve Mali İşler yöneticisi (CFO) Devinder Kumar, bu dönemde kripto para madencileri dolayısı ile ekran kartı satışlarında çok daha iyi oranda artışlar olduğuna değinerek, kripto para madencilerine özel olarak son dönemde üretimi çok daha fazla hızlı hale getirmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Kripto para madencileri ile ilgili Nvidia yöneticisi tarafından geçtiğimiz dönemde yapılan açıklamada “Nvidia olarak önceliğimiz her zaman oyuncular olmaktadır. Bu sebeple GeForce ürün serimiz hakkında alacağımız her karar asıl müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için olacaktır.” ifadeleri kullanılmıştı.

Üretim Arttı

AMD’nin Finans ve Mali İşler yöneticisi (CFO) Devinder Kumar, “İlk çeyrekte gerçekleştirmiş olduğumuzu finansal büyümenin en büyük nedeni Radeon ve Ryzen ürünlerimizin piyasada görmüş olduğu talebin yanı sıra yeni çıkarmış olduğumuz EPYC ürünlerimizin sağlamış olduğu katkı olmakta.” dedi.  Kripto para madencilerinin üretimi en üst düzeye çıkarmasının ardında ekran kartı piyasasında fiyatlar en üst oranda artmış ancak buna rağmen yatırımcılar yani madenciler kripto para üretimi için ekran kartı üzerine ekran kartı almaya başlamıştı.