Amerika Birleşik Devletleri kripto para suçlarında rekor kırdı

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan vatandaşlar ülkede kripto paralar ile işlenen suçlar konusunda rekor kırmayı sürdürüyor


Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan vatandaşlar ülkede kripto paralar ile işlenen suçlar konusunda rekor kırmayı sürdürüyor. Dünyanın en fazla kripto para suçlarının işlendiği ülke olduğu Group-IB araştırmasında ortaya çıkan ABD, kripto paralar ile işlenen suçlarda %56.1 oranı ile birinci sırada iken, Hollanda ise %21.5 oranı ile ikinci sırada.

Amerika Birleşik Devletleri birinci sırada suç işlenen ülkelerden birisi olması dolayısı ile kripto paralar konusunda nasıl önlemler alacak, veya önlemler alacak mı? Soruları da bu haberler sonrasında sıkça sorulmaya başladı.

ABD ve Hollanda durumun farkında

Kripto paralar ile işlenen suçlar bu 2 ülke adına büyük problem değil, aksine hiç problem değil. İşlenen suçların günyüzüne çıkmaması ve insan hayatına zarar vermemesi dolayısı ile 2 ülkenin bu suçların kesin kanıtını bulması çok zor ve durumun farkında oldukları için olası önlemler almaları beklenmiyor. Rusya ve Çin’de kripto paralar ile ilgili daha çok ve daha ağır suçların işlendiği tahmin ediliyor. Brezilya ve Güney Amerika ülkelerinde de bu yönde suç oranları sürekli artıyor.