Yıl sonu beklentisi düşecek mi?

Bu yılın sonunda Bitcoin fiyatının ne kadar olacak olduğuna dair iddialar bir yüksek, bir düşük gelirken, tahminler bu yıl içerisinde yeni rekorların kırılabilecek olduğu yönünde olmakta


Bu yılın sonunda Bitcoin fiyatının ne kadar olacak olduğuna dair iddialar bir yüksek, bir düşük gelirken, tahminler bu yıl içerisinde yeni rekorların kırılabilecek olduğu yönünde olmakta. Yatırımcılara göre bu yıl içerisinde yeni rekorlar kırılması mümkün olmasına rağmen bazı analistlere göre bu yıl içerisinde büyük bir rekor kırılması hiç mi hiç mümkün görünmüyor. Yatırımcılar ise yıl sonu beklentilerinin çok daha fazla olduğunu ve artışların olabilecek olduğuna inanıyor.

Kripto paralarda büyük artış olmayabilir

Analistlerin bir kısmına göre ise yıl sonunda büyük artışlar beklenmemesi gerekiyor. Bu yıl sonu beklentisi 25.000 dolar ila 30.000 dolar arasında giderken, bir anda 22.000 dolara kadar düşmesi ve dün ortaya atılan 20.000 dolar rekorunun dahi görülemeyecek olduğunun iddiası ortalığı karıştırmaya fazlası ile yetiyor. Yatırımcılar ise bu tür olaylardan daha fazla etkileniyor ve kripto para yatırımcısı olmak isteyen birçok yatırımcı yatırım yapmaktan vazgeçebiliyor. Türk yatırımcılar bu yıl sonunda daha fazla rekor kırılabilecek olduğu konusunda ise olumlu beklentilere sahip olmakla birlikte daha ılımlı bir artış bekliyorlar.