Andreas Antonopoulos Kripto Para Piyasasını Değerlendirdi: “ETF’ler İyi Fikir Değildi”

Kripto paraların önde gelen savunucularından Andreas Antonopoulos, Bitcoin Lightning Network ve ağdaki diğer geliştirmeleri tartışmak için Ivan on Tech podcast’ine konuk oldu

Ton Telegram kripto para

Kripto paraların önde gelen savunucularından Andreas Antonopoulos, Bitcoin Lightning Network ve ağdaki diğer geliştirmeleri tartışmak için Ivan on Tech podcast’ine konuk oldu. Lighning Network geliştirmesinin Bitcoin’e büyük katkı sağladığını belirten Antonopoulos şunları kaydetti:

Lightning Network’te yüksek güvenlik ve mahremiyet ile mikro ödemelerin yapılabilmesi ve işlemlerin anında gerçekleştirilebilmesi nedeniyle, bugün herhangi bir Katman 1 Blockchain ile yapamayacağınız bazı ilginç uygulamalar oluşturabilirsiniz. Ve kesinlikle bunların geleneksel finansal servislerle  yapılması olası değil.

ETF’ler iyi fikir değil

Kripto para ekosistemindeki gelişim döngülerini açıklamaya devam eden Antonopoulos, parçalanma, keşif, konsolidasyon ve birlikte çalışabilirlik standardizasyonu ile Lightning Network’ün çeşitli anlaşamalarla birden fazla bağlantısız ekosistemin köprülenmesine yardımcı olacağını belirtti. Önde gelen kripto para savunucusu ayrıca, Bitcoin Borsa Yatırım Fonları’nın (ETF) onaylanması kripto para yatırımcılarının onları satın alması için kötü fikir olduğunu kaydetti.

 Bitcoin’e sahip olmak ve kendi anahtarlarınızla kontrol etmek size bir dizi yetenek kazandırıyor. Diğer şeylerin yanı sıra, ekonomik faaliyette bulunmak için Bitcoin’i çatallanmaya götürme, işlemlerinizi önceliklendirme, seçme ya da seçmeyi reddetme hakkınız var.

Kullanıcılar haklarından mahrum kalıyor

Antonopoulos’a göre, Bitcoin’e ETF’lerine ve koruyucu borsalar yoluyla kripto paralara yatırım yapan, kullanıcıların yatırımlarının özel anahtarına sahip olmadıkları için yukarıdaki haklardan mahrum kaldığını belirtiyor. Bu tür senaryoların sahte kuruluşların yasadışı faaliyet göstermesine olanak sağladığını belirten
Antonopoulos, kripto paraların küresel çapta kabul görmesini olumsuz etkilediğini belirtti.

ETF, Bitcoin için kötü bir fikir değil. ETF’yi satın alan insanlar için bu kötü bir fikir.