Asya Ülkelerinin Kripto Para Engellemesinin Arkasında Yatan Gerçek

Asya ülkelerinin kriz yaratacak seviyede kripto paralar ile ilgilendiğinin mutlaka duymuşsunuzdur

asya kripto para

Asya ülkelerinin kriz yaratacak seviyede kripto paralar ile ilgilendiğinin mutlaka duymuşsunuzdur. Sürekli olarak Bitcoin hakkında yeni engellemeler ve önlemler alınacak olduğu iddia edilen bu ülkeler ile ilgili olarak arkasında yatan sırrın ise ne olduğu henüz tam olarak ortaya çıkmış değil.

Güney Kore tarafından hem normal vatandaşların kripto paradan uzak durmaları, hem memurların kripto paralar ile yakından veya uzaktan alakası olması durumunda çok ciddi ve ağır disiplin cezalarına çarptırılacak olduğunun açıklanması, krizin arkasında yatan sebep olarak gösteriliyor.

Asya Ülkeleri Krizi Tetikliyor

Asya ülkelerinin krizi sürekli olarak tetikleyen tavırları ve kripto paralara yönelik olarak uyguladıkları baskıların arkasında yatan sebebin ise kripto paraların ülkelerinin para birimlerine zarar verebilecek olduklarından olduğu iddia edilmekte. Bununla birlikte Asya ülkelerinin bir diğer endişesi ise olası kayıp durumlarında ve kara para aklama, vergi kaçırma gibi durumlarının olması durumunda bu tür işlemlerin takip edilemeyecek olduğundan kaynaklandığı iddia edilmekte. Elbette gerçek nedenleri ve neden dolayı engellemek için can attıklarını gelecek aylarda görebileceğiz.