Avrupa Birliği Kripto Paralar İle İlgili Kesin Karar Almak İstiyor

Avrupa Birliği yetkilileri tarafından alınan karara göre yakın zaman içerisinde kripto paralar ile ilgili daha katı kurallar alınacak ve alınacak olan bu kurallar Avrupa Birliği üyesi ülkelerin ekonomik olarak en üst düzeyde güvenliğini sağlayacak


Avrupa Birliği yetkilileri tarafından alınan karara göre yakın zaman içerisinde kripto paralar ile ilgili daha katı kurallar alınacak ve alınacak olan bu kurallar Avrupa Birliği üyesi ülkelerin ekonomik olarak en üst düzeyde güvenliğini sağlayacak. İddialara göre zaten bir süredir kripto para yasaları üzerinde çalışmalara devam eden Avrupa Birliği yetkilileri, bu çalışmaların neredeyse sonuna geldiler ve kripto paralar ile ilgili olarak hazırladıkları yasalar kapsamında yeni dönemde üst düzey yetkililer ile bu kararları ve yasaları paylaşacaklar.

Avrupa Birliği tarafından alınacak kripto para kararları elbette tüm AB üyesi ülkelerde uygulanmaya başlayacak. Ancak AB tarafından alınacak olan kararlar yasaklama veya vatandaşları hiçbir şekilde kripto paraları uzaklaştırmaya yönelik olmayacak. Aksine AB üyesi vatandaşlarının en üst düzeyde korunmasını sağlamak için uygulamaya koyulacak.

Avrupa Birliği Ne Diyecek?

Avrupa Birliği tarafından alınacak olan karar ile ilgili net olarak bir karar verilmiş değil. Zira kripto paralar ile ilgili alınacak olan kararın nasıl olacağını ise gelecek günlerde hep birlikte görebileceğiz.