BAE ve Dubai Blockchain Teknolojisi İçin Düğmeye Bastı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başbakan ve Başkan Yardımcısı ve Dubai Hükümdarı Muhammed bin Raşid el-Mektum, açıklamaları ile hem Birleşik Arap Emirlikleri, hem Dubai için blockchain gelişmiş teknolojilerinin kullanılması için çalışmalara başlanması yönünde talimat verdi


Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başbakan ve Başkan Yardımcısı ve Dubai Hükümdarı Muhammed bin Raşid el-Mektum, açıklamaları ile hem Birleşik Arap Emirlikleri, hem Dubai için blockchain gelişmiş teknolojilerinin kullanılması için çalışmalara başlanması yönünde talimat verdi. Petrol ve altının fışkırdığı topraklarda son yıllarda Arapların Batılı davranışları sonucunda teknoloji kullanımı en üst düzeye çıkarken, bir diğer yandan kripto paralar ve blockchain teknolojisine ilgi artıyor.

Arap Ülkeleri Harekete Geçiyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başbakan ve Başkan Yardımcısı ve Dubai Hükümdarı Muhammed bin Raşid el-Mektum, ”Bu teknolojinin adaptasyonu BAE’deki hayat kalitesine yansıyacak ve vatandaşların mutluluk seviyesini arttıracak. Federal seviyedeki hükumet işlemlerinin %50’si 2021 yılında blockchain teknolojisi kullanılarak yapılacak. Bu teknoloji hem zamandan hem çabadan hem de kaynaklardan tasarrufu mümkün kılıp bireylerin bütün bu işlemleri kendi yaşam ve iş hayatlarına uyacak bir şekilde daha vakitlice yapmalarının zeminini oluşturacak.” ifadelerini kullandı. Blockchain teknolojisi hakkında yapılan bu açıklamalar ülkede olumlu olarak görülürken, bir diğer yandan ise diğer Arap ülkelerinin de bu konuda projelere başlayabilecek oldukları açıklamalarını beraberinde getirdi.