Zimbabve Bitcoin ATM’sine Yoğun İlgi Gösteriyor

Zimbabve’de kurulan Bitcoin ATM’si son dönemde zencilerin ilgisini çekmeyi sürdürüyor


Zimbabve’de kurulan Bitcoin ATM’si son dönemde zencilerin ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Ülke genelinde sadece tek bir noktada kurulu olan Bitcoin ATM’si üzerinde işlem yapmak ve Bitcoin sahibi olmak isteyen yatırımcılar, ATM’nin kurulu olduğu alana ulaşmak için her türlü yolu deniyor.

Olası hırsızlık ve benzeri vakaların sık sık yaşandığı ülkede buna karşılık ATM’nin sadece sabah 8 ila akşam 5 arasında hizmet verdiği, daha sonrasında ATM’nin hizmet vermeyecek şekilde kapatıldığı ve kilitlendiği biliniyor. Kripto para borsası Golix tarafından kurulan ATM’nin gelecek günlerde tekrar taşınarak 24 saat açık ve hizmet verecek şekilde bir bölgede hizmet vermesi için harekete geçilecek olduğu belirtilmekte.

Polis Merkezi Yakınına Kurulabilir

İddialar ise Golix tarafından ATM’nin hemen polis merkezi yakınına kurulabilecek olduğu yönünde. Ülkede hırsızlık vakalarının çok fazla olması dolayısı ile hem ATM güvenliği, hem yatırımcıların güvenliğini en üst düzeyde sağlamak gerekiyor. İlerleyen yıllarda daha fazla Bitcoin ATM’sinin daha fazla bölgede hizmet vermesine ise kesin gözüyle bakılmakta. Zira talep arttıkça Golix tarafından buna uygun önlemler alınacak.