Banf Of France: Avrupa Merkez Bankası Kripto Paralara Odaklanmalı

Fransa bankası (Bank of France) yöneticisi Francois Villeroy de Galhau, Avrupa Merkez Bankası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu


Fransa bankası (Bank of France) yöneticisi Francois Villeroy de Galhau, Avrupa Merkez Bankası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Avrupa Merkez Bankası’nın kripto paralara odaklanması gerektiğine değinen Galhau, kripto paraların iyi ve dikkatle izlenmesi, olası bir durumda önlemler alınmasından yana olduğunu gösterdi.

AB’nin kripto paralar ile ilgili olarak sürekli önlemler almak istemesi ve kripto paralara yönelik olarak “Bence asıl odaklanmamız gereken alan kripto varlıklar ile gerçek ekonomiler arasında işlem gösteren borsalar ve platformlar olmalı.” ifadelerini kullanan yönetici Galhau, bu sayede güvenliğin en üst düzeyde sağlanabilecek olduğundan bahsetti.

Bitcoin Varlıkları İzleniyor

Bitcoin ile ilgili her türlü varlıklar zaten bugün izlenmiyor gibi görünmesine rağmen tek tek olmasa bile izleniyor. Ortaya çıkan büyük yatırım rakamlarının belli olması, kripto para piyasalarına girecek olduğu iddia edilen isimlerin ve dünyaca ünlü Forbes dergisi tarafından yapılan araştırmaların belli bilgiler olmadan yapılamayacak olduğu da çok açık bir şekilde görülüyor. Fransa ve AB’nin gelecekte nasıl önlemler alacak oldukları ise bilinmeyen bir konu.