Altcoin Kripto Para Nedir & Nasıl

Bankex (BKX) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

bankex-BKX-nedir-temel-rehber

Bankex Nedir? Bankex – Temel Bilgiler

Bir dizi blok zinciri tabanlı platform, Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) protokollerinde çalışır. Bankex, Proof of Asset (PoA) protokolü ile çalıştırılan platformuyla sermaye piyasalarında devrim yaratmaya çalışan bir organizasyondur.

Şirket, tokenleştirme yoluyla dijital banka hizmetleri sağlayan bir blockchain ekosistemi geliştirme sürecinde. Ana modeli, kullanıcıların varlıklarını bir blok zinciri ağında çevrimiçi olarak yönetmelerini sağlayan BaaS – Hizmet Olarak Banka’dır.

Bankex Geliştirme

Bankex, şu anda şirketin başkanı olan Igor Khmel tarafından 2009 yılında kurulan ABD merkezli bir şirkettir. Platform, Khmel’in fintech ile bankacılık sektörü arasındaki eşitsizliği ortadan kaldırma fikrinden ortaya çıkmıştır. Sistemine blok zinciri yerleştiren Bankex, iki sektörün hiçbirini bozmadan bu boşluğu doldurmaya çalışıyor. Igor projeye eski bankacılar ve blok zinciri geliştiricilerinden oluşan bir ekiple başladı.

Bankex’in Faydaları Nelerdir?

1.Bankex Teknolojisi

Bankex, varlıkların tokenleştirme süreci için bir teknoloji kombinasyonu kullanır. Tokenizasyon, veri varlıklarını bir blok zinciri ağında sunulan token adı verilen algoritmik değerlere dönüştürür. Süreç, varlık açıklaması, oracle doğrulama, fiyat hesaplama, denetim ve nakit akışlarının hesaplanması gibi adımları içerir.

Plazma, düşük maliyetler ve artırılmış güvenlik ile birlikte hızlı işlemler sağlayan bir Ethereum blok zinciri ağıdır. Bankex ayrıca çeşitli geliştirme amaçları için Microsoft Azure hizmetlerini kullanır.

Bankex, ekosistemde işbirliği ve katılım amacıyla açık kaynak kitaplığı (ve Ethereum’un programlama dili) olan Solidity’yi kullanıyor. Hesaplamaları kolay ve hassas şekilde gerçekleştirmek için kayan nokta sayı sistemini kullanır.

2.Bankex Özellikleri

Merkezi Olmayan BaaS: Bankex, bankacılık sistemini yerinden etmek yerine, ikisi arasında simbiyotik bir ilişki oluşturmak için merkezi olmayan BaaS modeli aracılığıyla finans sektörünü bankalarla entegre etmeyi hedefliyor.

Mikro Hizmet Mimarisi: Bankex’te kullanıcılar, mikro hizmet mimarisi ile blok zinciri ağında gelişmiş ölçeklenebilirlik ve çevikliğin tadını çıkarırlar. Farklı servislerin bağımsız olarak düzenlenmesine izin veren bir ağdır.

Veri Depolama: Kullanıcıların varlıklarını belirtmeye ek olarak, Bankex bu varlıklar için güvenli ve dayanıklı bir depolama alanı da sağlar.

Akıllı Varlık: Bankex, kullanıcı varlıklarını farklı akıllı varlık sınıflarında birleştirir. Akıllı Varlık kavramı, varlığı likit hale getirmek için üç adımı içerir: başlatma, doğrulama ve değerleme.

3.Bankex İşlem Süreci

İşlem süreci Proof of Asset protokolünü kullanır. PoA protokolü, BaaS ve blok zinciri ağının bir kombinasyonunu kullanarak, tokenleştirme işlemini gerçekleştirir. Kullanıcı önce varlıklarını Bankex’e yükler.

Platform daha sonra varlıkları farklı sınıflarda ayırır ve havuzlar:

  • Tapu
  • Emtia
  • Franchise
  • Emlak

Daha sonra varlıkları banka için paraya dönüştürmek amacıyla tokenleştirme aşamaları uygulanır. Özetle, farklı varlık sınıflarından oluşan havuzlar, bankalara likidite ve yatırımcılara şeffaf nakit akışı sağlayan bir piyasa yaratır.

4.Kurumsal Kullanım

Bankex, fintech şirketleri için anahtar kullanımlara sahiptir. Bankex, Bank as a Service (BaaS) iş modeliyle, pazar genişlemesi için yeni ürünler piyasaya süren şirketlere teknolojik ve yasal yetki alanları sunmaktadır. Platform, firmaların çok fazla güçlük çekmeden hızlı ve rahat bir ürün lansmanını sağlamak için teknolojik ve yasal entegrasyondan oluşmaktadır.

Bankex (BKX) Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

BKX Nasıl Alınır?

Bankex’in tokeni BKX, ekosisteminin katılımcılarının platforma katkıda bulunmaları ve bunları kullanmaları için oluşturulmuş bir yardımcı programdır. OKEx, Bittrex, IDEX, Coinbene ve Hotbit gibi borsalarda satın alınabilir. Tercih ettiğiniz birini seçmek için 45.000’den fazla kripto borsasından geçme seçeneğiniz var.

BKX Depolama

BKX tokenleri, ERC20 uyumlu olduklarından MyEtherWallet gibi herhangi bir ETH cüzdanında saklanabilir. Diğer depolama seçenekleri arasında Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanları bulunur. Exodus ve Jaxx aynı zamanda BKX için depolama cüzdanlarıdır.

Bankex’in Diğer Kriptolardan Farkı Nedir?

Bankex, varlıkları tokenize etmek ve onlara aynı anda likidite vermek için Proof of Asset protokolünü kullanan benzersiz bir platformdur.

Bankex’in başlıca rakiplerinden bazıları Loopring, Stellar ve MakerDAO’dur. Bununla birlikte, Bankex’in kullanıcılarına varlık belirtme ve depolama için sunduğu çok sayıda hizmet, onu diğer tüm blok zinciri kripto para birimi platformlarından ayırıyor.

Diğer kripto para birimleri yeni bir ekonomik çağda bankaları yenmek için yarışırken, Bankex yeni bir finansal devrimi başlatmak için bankalarla birlikte çalışmayı planlıyor.

Bankex’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Proof of Asset protokolü, Bankex’i günümüz ekonomisinde gerçekten ihtiyaç duyulan bir platform haline getiren şeydir. En basit ifadeyle Bankex, yatırımcıların varlıklarına likidite sağlamayı amaçlamaktadır. Bunu, bankaları ve finansal varlıkları tokenleştirme süreciyle entegre ederek yapar.

Tokenizasyonun avantajları, Bankex’in kripto parası BKX’te taşıdığı potansiyeli göstermektedir. Stanford’dan bir MBA mezunu olan Idor Khmel liderliğindeki ekip, bankacılık ve blok zinciri geliştirme konusunda hem deneyime hem de uzmanlığa sahiptir. Ayrıca önde gelen finans piyasaları stratejisti Chris Skinner, Chronobank’ın Kurucusu Sergey Sergienko, Waves’in Kurucusu Sasha Ivanov ve daha fazlası gibi bazı tanınmış endüstri isimlerinden de destek alıyorlar. Bankex, çevrimiçi işlem yapma şeklini dönüştürürken, kârlı ve uzun vadeli bir yatırım sunabilir.

Yorum Yap