Barclays Bank’tan Bitcoin Açıklaması

Londra merkezli olarak tanınan ve İngiltere’nin saygın bankalarından birisi olarak bilinen Barclays Bank, son günlerde Bitcoin ile ilgili yaptığı araştırmalar ve analizler sonucunda bir açıklama yayınladı


Londra merkezli olarak tanınan ve İngiltere’nin saygın bankalarından birisi olarak bilinen Barclays Bank, son günlerde Bitcoin ile ilgili yaptığı araştırmalar ve analizler sonucunda bir açıklama yayınladı.

Barclays Bank, ”Toplumda varlık sahibi kişilerin sayısı arttıkça, toplumun yeni alıcıları olmaya aday kısmında (toplumun potansiyel ev sahibi kısmı) azalış görülürken, yeni satıcılar olmaya aday kısımda artış görülüyor. Nihayetinde bu artmış olan fiyatların durağanlaşmasına neden oluyor ve tedarikçi kısma devamlı olarak gelen tesadüfi sarsıntılar, satıcıların alıcılara oranını arttırıyor ve fiyatlar düşmeye başlıyor. Bu da fiyat düşüşlerinin katlanarak artacağının öngörülmesiyle birlikte satış baskısına neden oluyor.” ifadelerini kullandığı bu açıklamada Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin sürekli olarak düşecek olduğunu iddia etti.

Barclays Bank Analistleri Araştırdı

Bankadan yapılan açıklamada ”İnanıyoruz ki kripto para yatırımlarında spekülatif köpürme safhası – hatta belki de en yüksek fiyatlar- artık geçmiş olabilir.” ifadeleri ile açıklama tamamlanırken, kripto para balonunun bugün günümüz şartlarında patlamış olduğunun iddia edilmesi kripto para yatırımcılarının tepkisini çok fazlası ile çekti.