Coinbilgi Akademi: Bibox Kripto Para Borsası İncelemesi

Bu yazımızda son dönemde Binance’in rakibi olarak gösterilen Çin merkezli Bibox borsasını inceleyeceğiz. Bibox, 2017 yılında OKEx, Huobi ve OKCoin gibi borsaların eski çalışanlarından oluşan  üst düzey Çinli bir ekip tarafından kuruldu.  Şirket her ne kadar...


Bu yazımızda son dönemde Binance’in rakibi olarak gösterilen Çin merkezli Bibox borsasını inceleyeceğiz. Bibox, 2017 yılında OKEx, Huobi ve OKCoin gibi borsaların eski çalışanlarından oluşan  üst düzey Çinli bir ekip tarafından kuruldu. 

Şirket her ne kadar yapay zekanın platformdaki işleyişini açıklamasa da Bibox tamamen yapay zeka ile geliştirilmiş kripto para borsası olarak tanımlanabilir. Bibox için yapay zeka vurgusu sıklıkla yapılıyor fakat Bibox’un diğer merkezi borsalardan bir farkı yok gibi görünüyor. Borsanın arayüzünün ise neredeyse Binance ile aynı olduğunu söylemek mümkün. 

Bibox Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

1-Adım Bibox’un Web Sitesine Giriş Yapın:

Bibox borsasına gitmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz. (Uyarı: Sıklıkla kullandığınız kripto para borsalarını bilgisayarınızda veya akıllı cihazlarınızda sık kullanılanlara eklemeniz sizi kimlik avı saldırılarından korur.)

2. Adım Kayıt Olma Formunu Doldurun

Sadece e-posta ve şifrenizi belirleyerek Bibox borsasına rahatlıkla kayıt olabilirsiniz. Kayıt işlemini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra bir onay e-postası alacaksınız.

3- 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamasını (2FA) Etkinleştirme:

Hesabınızı kullanmaya başlamadan önce fonlarınızın güvenliği için kimliğinizi doğrulamanızı ve güvenlik aşamalarının hepsini tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

Bibox borsası İngilizce, Rusça, Çince ve Japonca’nın yanı sıra Türkçe’yi de destekliyor. Ayrıca yakın zamanda Binance’a gelmesi beklenen marj ticareti özelliğinin de Bibox borsasında mevcut olduğunu belirtelim. 

Borsanın OKEx, Hobi ve Binance gibi dünyanın en büyük borsalarının üst düzey çalışanları tarafından kurulması nedeniyle geleceği oldukça parlak olabilir. Ayrıca Bibox borsasının Bibox (BIX) isimli bir de platform token’ı bulunuyor. Rehber içeriğimizi hazırladığımız sırada Bibox token 0,3 cent seviyesinde işlem görüyordu.

Bibox gerçekten de kullanıcısına kaliteli hizmet sunmayı amaç edinmiş bir kripto para borsası. Fakat zaten hali hazırda birçok kripto para borsası varken yatırımcılar neden Bibox’u tercih etmeli? İşte Bibox borsasının artıları:

1- Tüm dünyadaki kripto para yatırımcılarının erişimine açık

2- Kullanımı kolay, fonksiyonel

3- Borsanın tasarımı etkileyici, alım satım işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

4-  Platformun kendi token’ı BIX’e sahip olan müşteriler alım satım işlemlerinde %50 daha az işlem ücreti ödüyor.

5- BIX token’ın geleceği tıpkı BNB gibi parlak olabilir.

Eksileri:

1- Çin merkezli oldukları için Çin Hükümeti’nin düzenlemelerine ve yasalarına tabiler.

Buraya tıklayarak Bibox borsasına üye olabilir ve gelişmiş alım satım özelliklerinin tadını çıkartabilirsiniz.