Takip Edin

Teknik Analiz

Binance Coin Yeniden Yükselişe Geçebilir: İşte BNB’deki Hedef Fiyat Seviyesi

Coin Bilgi

Yayınlanma tarihi

-

Önde gelen kripto para borsası Binance’in platform token’ı Binance Coin (BNB) 22 Haziran’da 38,67 dolarla tüm zamanların rekorunu kırmış  ve gösterdiği preformansla bir anda tüm dikkatleri yeniden üzerine çekmeyi başarmıştı. Yılın en iyi çıkış yapan kripto paraları arasında gösterilen Binance Coin (BNB) şu anda ise çok ciddi bir düşüşle karşı karşıya. Binance Coin yaklaşık 4 ayda %50 değer kaybı yaşadı.

BNB’de Yükseliş Göstergeleri

BNB’yi yakından inceleyen analistler ise popüler kripto para birimindeki düşüş trendinin çok yakın bir zamanda tersine döneceğine inanıyor. AMBCrypto adlı kripto para haber sitesinde yer alan analize göre Binance Coin’de yavaş yavaş boğa pattern’leri görülmeye başladı. Bu nedenle Binance Coin’de çok kısa bir süre içerisinde yukarı yönlü kırılma bekleniyor.

BNB’de Hedef Fiyat

BNB’nin fiyatı, doğal olarak yükseliş eğilimi gösteren düşen kama trendine uyuyor. Bununla birlikte, kanal uzamaya devam ediyor bu nedenle fiyatın kırılması biraz zaman alabilir. Analistlere göre BNB’deki breakout, 30 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında herhangi bir zamanda görülebilir.

Şu an itibariyle, BNB bir saatlik bir zaman diliminde EMA şeridinde destek aramaya başladı, ancak bu fiyatlar fiyatların kama çizgisinin alt çizgisine doğru yükselmesiyle kırılacak.

BNB, bu paternden çıktığında% 13.44 oranına kadar yükseliş yaşabilir. Bu, BNB’nin fiyatını 16,30 ile 16,80 dolar aralığına ulaştırabilir.

Binance Coin Fiyatı

 

Binance Coin haberimizin hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre %3,78’lik yükselişle 15,72 dolardan işlem görüyordu.

Bunları da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

 

Türkiye'nin kripto para ve Blockchain bilgi sitesi.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ripple (XRP) Teknik Analiz

Ripple (XRP) Teknik Analizi: 14 Ekim 2019

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Ripple haftaya 0,255$ seviyesinden başlangıç yaptı. Pazartesi günü gelen kuvvetli alımlarla 0,281$ seviyesine kadar yükseliş gösterdi. Çarşamba gününe kadar devam eden alımlar, Ripple fiyatının 0,28$ seviyesinde tutunmasını sağladı. Hafta ortasında ise kar satışlarının olduğunu görüyoruz. Hafta sonu ise boğaların yeniden harekete geçtiğini söyleyebiliriz. Hafta sonu yükselişiyle hafta kapanışını 0.28$ seviyesinden kapatan XRP, haftalık bazda %10 değer kazanarak yatırımcısını memnun etmiş görünüyor.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ripple, önceki hafta T2 trendi ile yakın temas halindeydi. Bu hafta gelen alımlar T2 trendi yukarı yönlü kırıldı ve Ripple yatırımcısı rahat bir nefes almış oldu. Bu hareket ile birlikte EMA21 ve EMA50’nin de yukarı kırıldığını görüyoruz. EMA21 ve EMA50, hafta ortasında gelen düzeltme hareketinde de destek olarak çalışmış. Fiyatın bu iki ortalama üzerinde kalması halinde EMA100’e doğru hareketin devam edeceğini düşünüyorum. Öte yandan T2 üzerinde seyreden XRP’nin T1 trendini hedefleyeceğini değerlendiriyorum. Grafiğe dikkat ederseniz EMA100 ve T1 trendi de birbirine teğet olmaya başlamış görünüyor. Dolayısı ile fiyatın bu seviyede karşılaşacağı direnç önem arz ediyor olacaktır.

Grafiğe daha yakından bakarsak yükseliş ile birlikte pazartesi günü hacmin arttığını sonrasında ise hacmin düşüşe geçtiğini görüyoruz. Yukarı sert hareket ile birlikte hacmin yeniden artması gerektiğini değerlendiriyorum. Önümüzdeki hafta içerisinde hacim ve fiyat artışını yakın takip etmek uygun olacaktır. 0,287$ seviyesi direnç olarak önem arz ederken, destek için sırasıyla EMA50, EMA21 ve T2 trendi önemli olacaktır.

XRP/BTC Paritesi

XRP/BTC paritesinde kırmızı düşen trendimiz yukarı yönlü kırılmıştı. Bu hafta fiyatın 3340Sat seviyesindeki yatay dirence takıldığını görüyoruz. Aslında bu fiyat hareketi için olumlu bir durum. Çünkü fiyat düzeltme yaparak yönü yeniden yukarı çevirmiş görünüyor. 3340Sat seviyesi üzerinde 4000Sat hedefine ilerleyeceğini değerlendiriyorum. 4000Sat üzerinde çok daha ivmeli hareketler görmemiz muhtemel olacaktır. Fiyatın EMA21 ve EMA50 üzerinde seyretmesi bu tezimi destekler nitelik taşıyor. Önümüzdeki birkaç hafta için teknik ile birlikte haber akışlarını da takip etmenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Devamını oku

Ethereum (ETH) Teknik Analiz

Ethereum (ETH) Teknik Analizi: 14 Ekim 2019

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Ethereum haftaya 168$ seviyesinden başlangıç yaptı. Haftanın ilk üç günü piyasanın yukarı yönlü hareketi neticesinde ETH fiyatı 195,5$ seviyesine kadar yükseldi. Sonraki üç gün ise maalesef yukarı yönlü ivme yerini sert düşüş hareketine bıraktı. Düşüşle birlikte 177,5$ seviyesine kadar gerilen Ethereum, pazar gününü olumlu geçirerek haftayı 183$ seviyesinden kapadı. Ethereum bu performansı ile haftalık bazda %9 değer kazanmış oldu.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ethereum T1-T2 kanalının aşağısında üçüncü haftasını geride bıraktı. Ancak bu haftanın ayrı bir özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Hafta başında gelen alımlar neticesinde yukarı yönlü harekete başlatan ETH, çarşamba günü T1-T2 kanalının içerisine geçiş yapmış. Kanalın içerisine girerken, yataydaki 189$ direncini de yukarı yönlü kırmış. Tüm bunlarla birlikte günlük EMA50 hareketli ortalamasının da üzerine geçmiş. Aslında bakarsanız bu üç gelişme yukarı yönlü hareketin devam için gerçekten olumlu veri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak cuma gününden itibaren gelen satış dalgası bu olumlu tabloyu kısman de olsa olumsuz hale getirmiş. Orta vade için 164$ direncinin halen önemli olduğunu düşünüyorum.

 

Ethereum’a daha kısa vadeden bakacak olursak; fiyatın üç haftadır Y1 trendini takip ederek yükselişe devam ettiğini görüyoruz. Hacim tarafında ise ortalamanın altında devam eden bir seyir söz konusu. Önümüzdeki hafta içerisinde hacim tarafında da arıt gerçekleşirse yukarı yönlü bir hareketin olabileceğini T1-T2 kanalının ve 189$ direncinin yeniden denenebileceğini düşünüyorum. Y1 trendinin altında ise 164$ seviyesine doğru satış baskısının artacağını değerlendiriyorum.

ETH/BTC Paritesi

Ethereum/Bitcoin paritesinde olumlu görünüm bu hafta da devam etmiş görünüyor. Geçtiğimiz hafta belirttiğim 21975Sat seviyesi yukarı kırılmış ve yataydaki 23130Sat seviyesi test edilmiş. Hafta içerisinde hacim tarafında artış da oluşmuş. Tüm bu veriler önümüzdeki hafta içerisinde olumlu görünümün devam edeceği izlenimini veriyor. Bu olumlu görünümün yanında 20900Sat seviyesinin yine de destek olarak takibimize alalım. Yukarı yönde ise, kırmızı düşen trend, EMA200 ve 23130Sat seviyesi halen bizi zorlayacak bölgeler olacak. Bu seviyelerin üzerine hacim desteği ile geçilmesi halinde çok daha güzel hareketler göreceğimiz değerlendiriyorum.

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Devamını oku

Bitcoin (BTC) Teknik Analiz

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: 14 Ekim 2019

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Bitcoin, yataylıktan kurtularak yönü yukarı çevirdi. 7780$ seviyesinden başladığı haftayı 8200$ seviyesinden kapattı. Hafta içerisinde 8800$ seviyelerini test etse de bu seviyede çok fazla tutunamadı. Haftalık bazda %5 değer kazanan Bitcoin’in piyasada olumlu etki yarattığını söyleyebiliriz.

Uzun Vade Görünüm

Önceki hafta yayınladığım analizimde Bitcoin haftalık grafiğinde EMA21’in direnç olarak test edilme ihtimalinden bahsetmiştim. Bu hafta tam anlamıyla EMA21’in test edildiğini söyleyemeyiz.  Ancak fiyatın 8800$ seviyesine kadar yükselmesi haftalık olarak Mornin Doji Star mum formasyonunun olması, yeşil barın gelmesi, RSI’nin yönü yukarı çevirmesi bize EMA21’e doğru hareket edildiğini gösteriyor. Tabi bunun bir süreç olduğunu ve birkaç hafta sürebileceğini de unutmamak gerek. Bununla birlikte EMA21 testi ihtimalin hiç gerçekleşmemesi de olası. Hali hazırda fiyatın 7700$ seviyesinin altına inmesi haftalık bu oluşumu sekteye uğratacaktır. Yine önümüzdeki birkaç hafta yakın takip etmek uygun olacaktır. Bu hafta için EMA21 direncimiz 8994$ olarak grafiğe yansıyor. Bu seviyenin üzerinde boğa piyasasına kaldımız yerden devam edeceğimizi değerlendiriyorum.

Orta ve Kısa Vade

Bitcoin’in orta vade görünümünde; pazartesi günü yatay kanalın dibinden yukarı yönlü hareketin başladığını görüyoruz. Hareketin ivmesi ile çarşamba günü yatay kanal yukarı kırılmış. Ancak perşembe günü satış baskısı oluşmuş ve fiyat yatay kanala geri dönerek 8300$ seviyesinde destek bulmuş. Grafiğin hacim tarafında baktığımızda, hafta başında hacmin ortalamanın üzerine çıktığını görüyoruz. Bu da bizlere gerçekleşen hareketin sağlıklı olduğunu gösteriyor. Mevcut durumda, fiyatın yeniden kanal içine girmesi ve 8300$ seviyesinin altında kalınması, yatay kanalın dip bölgesine kadar düşüş olma riskini beraberinde getiriyor.

4 saatlik grafik üzerinden kısa vade görünüme baktığımızda; fiyatın düşen kanaldan ve yatay kanal dibinden destek alarak yukarı yönlü hareketine başladığını görüyoruz. Bu grafikte yatay direnç ve destek bölgelerinin nasıl çalıştığını çok daha net görüyoruz. Eğer sizlerde bu şekilde çalışmaları grafiklerinize işliyorsanız kısa vade için 4 saatlik dilimlerini mutlaka incelemenizi tavsiye ederim. Mevcut durum için yukarıda belirttiğim üzere kanal alt bandı riski bulunuyor. Yatay kanal üzerinde ise 8800$ ve 9300$ seviyelerini takip alacağız.

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Devamını oku