Bir bilgisayar oyunu sırrı ilk çözen kişiye 1 Bitcoin ödül verecek

Bir süre önce sosyal medya üzerinde hesabında milyonlarca dolarlık Bitcoin olduğunu iddia eden ve daha sonrasında Türk olduğu anlaşılan bir adam 1 Bitcoin hediye edecek olduğu açıklamış ve herkes birbiri ile yarışmıştı


Bir süre önce sosyal medya üzerinde hesabında milyonlarca dolarlık Bitcoin olduğunu iddia eden ve daha sonrasında Türk olduğu anlaşılan bir adam 1 Bitcoin hediye edecek olduğu açıklamış ve herkes birbiri ile yarışmıştı. Ancak o dönemde tüm istekleri yerine getiren kullanıcılar büyük hüsran yaşamış ve adamın hesaplarını silmesi sonrasında Bitcoin hediyesini alamamışlardı.

Bu sefer ise kurumsal bir kimlik yapısı altında hareket eden Gem Rose Accent adlı bir yapım stüdyosu tarafından MonteCrypto: The Bitcoin Enigma isminde bulmaca oyunu üretilmeye başlandığı, bu oyundaki 24 bölümü ilk bitiren kullanıcının sistem tarafından otomatik olarak algılanacak şekilde 1 Bitcoin ödül verileceğini açıkladı. 18 Şubat 2018 tarihi itibari ile 1 Bitcoin’in ortalama değeri 40.000 TL iken ödülün sadece ilk bitiren oyuncuya verileceği açıklandı.

2 Dolar Ücretle Satılacak

Gem Rose Accent, tarafından yapılan açıklamada oyunun 2 dolar ücret ile piyasaya sürülecek olduğu açıklanırken, oyunun çıkış tarihinin 20 Şubat 2018 tarihi olacağı tahmin ediliyor. Oyunu APK olarak indirecek kullanıcıların ise 1 Bitcoin ödülünü kazanamayacak oldukları, oyunun geliştirilme aşamasında bu tür sahtekarlıklara karşı üst düzey önlemlerin alındığı belirtilmiş durumda.