Rusya, endüstriyel Bitcoin madencilerine adres gösterdi

Rusya‘nın iki büyük şehrinin valisi, büyük kripto para madencilik tesislerini hayata geçirmek isteyen girişimcilere yardımcı olmak istediklerini açıkladı


Rusya‘nın iki büyük şehrinin valisi, büyük kripto para madencilik tesislerini hayata geçirmek isteyen girişimcilere yardımcı olmak istediklerini açıkladı. Buna göre ülkenin batısında yer alan Kaliningrad ve Leningrad şehirleri, “Bitcoin üretimi” yapmak isteyen madencileri sıcak bir şekilde karşılayacak.

Adı geçen şehirlerin yerel yönetimleri, madenciliği garajlardan dışarıya taşıyıp endüstriyel bir seviyeye taşımak istiyor. Öyle ki, yönetmeliği kripto para madencilerine uygun hale getirmek için Moskova‘ya baskı yapmaya başladılar bile.

Şehir, dev bir madencilik tarlasına dönebilir

Rusya’nın Soçi şehrinde düzenlenen Rusya Yatırım Forumu’nda konuşan Kaliningrad Valisi Anton Alihanov, birçok kişinin Kaliningrad’da kripto para madencilik tesisleri için yatırım yapma fikriyle ilgilendiğini söyledi. RIA Novosti‘ye de demeç veren Alihanov’a göre gelecekte Kaliningrad, dev bir madencilik tarlasına dönebilir.

Madencilik otelleri kuruluyor!

Vali Alihanov, “Kripto para madenciliğine ilgi gösteren birçok insan var. Ancak her şeyi doğru bir şekilde yapmak çok zor olabiliyor ve kimse madencilik yapayım derken evinin alev almasını istemiyor. Bu yüzden biz de “madencilik oteli” adını verdiğimiz bir sistem geliştirmeye karar verdik. Özel soğutma sistemlerinin bulunduğu bu otelleri kiralayanlar, yangın çıkma riski olmadan madencilik yapabilecekler.” dedi

Öte yandan valinin bir diğer planı da madencilik tesislerini böğürtlen üretilen seraların yakınına kurmak yönünde. Eğer bu gerçekleşirse kış aylarında sıcaklığa ihtiyaç duyan seralara madencilik tesislerinde açığa çıkan ısı transfer edilecek, böylece enerji tasarrufu sağlanmış olacak.
[fat_coincap id=”5″]