Kripto Para

Bir Bitcoin Borsası Daha Ripple, Tron ve EOS’u Listelemeye Başladı!

Kurumsal Bitcoin borsası GBX Ripple başta olmak üzere 4 yeni kripto para birimini listelemeye başladı.

Gibraltar Blockchain Borsası, 2019’a hızlı bir başlangıç yaparak Ripple başta olmak üzere Tron, EOS ve Stellar kripto para birimlerini de listelemeye başladı.

Saniyede 1 milyona kadar veri işleme yeteneğine sahip olan GBX XRP, EOS, Tron ve Stellar’ı da listeleyerek Bitcoin ile eşleştirilen kripto para birimini 11’e çıkarttı.

2018 yılında kurulan GBX kısa sürede pek çok yatırımcının işlemlerini gerçekleştirdiği bir borsa olmuştu. 9 Ocak 2019’da XRP’yi listelemeye başlayan GBX, 16 Ocak’ta EOS, 23 Ocak’ta Tron ve 2 Şubat’ta da Stellar’ı listeledi.

Borsanın kurucusu olan Nick Cowan, Ripple ekibinin global ödemelerde ilgili kendi vizyonlarını paylaştığı açıklamasını yaptı. Cowan açıklamasında ayrıca şunları söyledi.

“2019’a girerken Ripple (XRP) yeni tokenlerin ilki olmak üzere GBX-DAX’ta listelenecek yeni dijital değerlerle birlikte momentum inşa etmeyi planlıyoruz.”

Cowan ayrıca katıldığı bir etkinlikte endüstrinin yeni bir döngüye başladığına inandığını belirterek şu açıklamada bulundu.

“Şimdi bir yolculuğa çıktığımızı düşünüyorum. Sanırım analog çağdan elektronik çağa geçtik ve şimdi de dijital çağa geçiyoruz. Yani ben şimdi 20 yıllık yeni bir döngünün başında olduğumuzu görüyorum. Mevcut değerlerin tokenizasyonuyla birlikte hisse senetlerin ve sabit gelirli menkul kıymetlerin de tokenizasyonunda aşama kaydetmek büyük heyecan veriyor.”

Cowan ayrıca, dünya dijital ekonomiye gittikçe yaklaşırken GBX’in tokenize menkul kıymetlere daha fazla odaklanacağını söyledi.

Yorum Yap