İspanya İktidar Partisi Blockchain Teknolojisini Kullanacak

İspanya İktidar Partisi milletvekilleri tarafından istenen ve onay alan yasa tasarısına göre bundan sonra ülkede sistemler hazırlandıktan sonra blockchain teknolojisinin kamu kurumlarında kullanılmasına karar verildi


İspanya İktidar Partisi milletvekilleri tarafından istenen ve onay alan yasa tasarısına göre bundan sonra ülkede sistemler hazırlandıktan sonra blockchain teknolojisinin kamu kurumlarında kullanılmasına karar verildi. Ülkenin aldığı bu karar ile birlikte kamu kurumlarının evrak ve diğer bazı belge konularında sorunlar yaşammaası istenirken, blockchain teknolojisi sayesinde kağıt kullanımının azaltılması ve dijital ortamda tüm verilerin tek bir tıklama ile rahatlıkla bulunabilecek bir sisteme sahip olunabilecek olduğu açıklandı.

İspanya İktidar Partisinin aldığı bu karar sonucunda 133 milletvekili karara destek verirken, geliştirme aşaması dolayısı ile blockchain teknolojisine hemen geçilemeyecek olduğu ve ilk etapta deneme çalışmaları yapılarak daha sonra normal hükümet ve devlet belgelerinin bu teknoloji kullanılarak saklanabilecek olduğu açıklandı.

İlk Defa Deneyecekler

İspanyol yönetiminin ilk defa bu kadar büyük bir blockchain denemesine imza atacak olduğu ve bununla beraber ülke içerisindeki sistemin fazlası ile karışık bir yapıda olmasının önüne geçilecek olduğu belirtilmiş durumda.

Ülkede denenecek olan bu sistem eğer ki başarılı bir şekilde işler ise işler gelecekte çok daha fazla iyi olabilecek ve daha hızlı bir kamu belgeleri sistemi oluşturulabilecek. Ülkede kullanılacak olan blockchain teknolojisi sayesinde vatandaşları etkileyecek bir durum yok ve ülkenin genel anlamda beklentisi bu konuda çok yüksek değil, beklentilerin normal olduğu ve geleceğe yönelik olarak atılacak olan adımların halktan destek gördüğü belirtilmekte.