”Bitcoin 100 Dolar Olacak”

Nobel ödülüne sahip olan ünlü ekonomist Joseph Stiglitz, ABD’de yaptığı açıklamalarında kripto paraların çökecek olduğunu iddia etti


Nobel ödülüne sahip olan ünlü ekonomist Joseph Stiglitz, ABD’de yaptığı açıklamalarında kripto paraların çökecek olduğunu iddia etti. Bitcoin hakkında ağır eleştiriler sarf eden Joseph Stiglitz, Bitcoin ile ilgili kara para aklama ve benzeri kötü konularda yönetimlerin önüne geçmesi durumunda fiyatının 100 dolara düşecek olduğunu açıkladı. Kripto paraların bir numarada da Bitcoin’in kara para aklama ve benzeri konularda fazlası ile kullanıldığını açıklayan Joseph Stiglitz, bunun engellenmesi durumunda hiçbir şekilde artış olmayacak olduğunu ani bir şekilde fiyatın 100 dolara kadar gerileyerek yatırımcılarının tüm yatırımlarının batışa geçecek olduğunu iddia etti.

Dünyanın şeffaf para politikası nedeni ile bankalar tarafından ve yönetimler tarafından sürekli şeffaf para politikasının uygulanmasına yönelik adımlar atıldığını belirten Joseph Stiglitz, kripto paraların ise bu dönemde tam tersini yaparak tam anonim bir şekilde kara para aklama ve benzeri kötücül kişilere hizmet ettiğini açıkladı.

”Sen Yaşlısın, Anlamazsın!” Tepkisi

Tüm dünyada gençler yaşlılar tarafından bastırılmaya, tecrübesiz ve cahil olarak gösterilmeye çalışırken gençler ise sürekli olarak aynı konuların tam tersi olarak bu tür açıklamalar yapan ve bu tür düşünceye sahip olan yaşlıları eleştiriyor. Bitcoin sahibi olup olmadıkları bilinmeyen kullanıcıların Joseph Stiglitz’in açıklamalarına karşı yaptığı açıklamalarda ”sen yaşlısın ve eski kafasın, yeni dünyada bunlar doğal daha devam edecek!” benzeri tepkiler yağdı.