Çinli Siber Saldırganlar 2.2 Milyon Dolar Çaldı

Çin’de İç Güvenlik Bakanlığınca yapılan açıklamada 2 yıl içerisinde 2.2 milyon dolar kripto para çalan hacker’ların yakalandığı açıklandı


Çin’de İç Güvenlik Bakanlığınca yapılan açıklamada 2 yıl içerisinde 2.2 milyon dolar kripto para çalan hacker’ların yakalandığı açıklandı. Siber saldırılar ve bilgisayarlara kötü amaçlı yazılımlar yükleyerek kripto para yatırımcılarını hedef aldıkları açıklanan 20 hacker yapılan araştırmalar ve operasyonlar sonucunda yakalanırken 2 yıl içerisinde binlerce bilgisayara kötü amaçlı yazılımlar yerleştirildiği ve bu kötü amaçlı yazılımlar ile kripto para borsası sitelerinde yatırımı bulunan kripto para sahibi yatırımcıların hedef alındığı açıklandı.

Operasyonların başarılı bir şekilde sona erdiğini ve 20 hacker’ın ele geçirildiğini açıklayan Çin İç Güvenlik Bakanlığı, açıklamada siber saldırılar düzenleyerek ve kısa süre içerisinde 2.2 milyon dolarlık bir para çalan hacker’ların yargılama aşamasına geçildiğini ve sorgulamalarının tamamlandığını açıkladı.

Daha Birçok Kişi Var

20 hacker yakalanmasına rağmen bu tam anlamı ile sorunların bitmiş olduğu anlamına gelmiyor. Tam aksine siber saldırıların daha fazla artış gösterdiği bu yıllarda Bitcoin’e yönelik olarak hacker’ların daha fazla kötücül yazılımlar ile göreve devam edecek oldukları ve hapiste olacak 20 hacker’ın yerine bugün milyonlarca hacker’ın olduğu biliniyor.

Durum bu olunca biz yatırımcıların kripto para yatırımı yaparken iyi düşünmesi ve bu yaptığımız yatırımları korumak adına önlemler almamız gerektiğini bize bir kez daha çok iyi bir şekilde hatırlatmaya yetiyor artıyor bile.