Bitcoin 11.000 Dolar Seviyesine Yükseldi!

Bitcoin bugün 11.000 dolar seviyesinin altına düşmesinin hemen ardından tekrar 11.000 dolar seviyesine yükseldi


Bitcoin bugün 11.000 dolar seviyesinin altına düşmesinin hemen ardından tekrar 11.000 dolar seviyesine yükseldi. Zaman zaman düşüşler yaşaması ve bir balon olduğunun iddia edilmesi dolayısı ile yatırımcıları korkutmayı başaran kripto para biriminin 20.000 dolar seviyesinden bu aşamalara gerilediğine dikkat çekildi.

Sanal dünyanın en fazla kullanılan kripto para birimi Bitcoin, yatırımcıları kendisine çekmeyi sürdürürken, bir yandan da artış ve düşüşler kripto para biriminin piyasa hacminde etkili oluyor. Her düşüş sonrası azalan piyasa hacmi, her yükseliş sonrasında artış gösteriyor.

Yüzde -22 Seviyesinde!

Bitcoin bu hali ile 2018 yılı içerisinde -22 seviyesinde etkisini gösteriyor. Tekrardan 20.000 dolar seviyesini aşması durumunda ”-” durumunun geride kalacak olduğu belirtiliyor. Kripto paraların geleceğini belirleme gücüne sahip olan ve ana kripto para birimi olarak tanınan Bitcoin, Ethereum, NEM ve diğer tüm kripto paralara oranla daha fazla tercih ediliyor.

Bu yılın sonunda yatırımcıların bir kısmı BTC’de 20.000 dolar seviyesinin aşılacak olduğunu tahmin ederken, bir kısmı ise normal seviyesinin daha fazla altına düşecek olduğu iddiasını ortaya atarak piyasayı oldukça fazla kızıştırıyor.