Bitcoin 2 Aya Yakın Sürelik Rekorunu Bugün Kırdı

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar ile ilgili 60 güne yakın süredir yaşanan düşüşler dolayısı ile ciddi bir kriz yaşanmaya başlamıştı


Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar ile ilgili 60 güne yakın süredir yaşanan düşüşler dolayısı ile ciddi bir kriz yaşanmaya başlamıştı. Yatırımcılar başta yaşanan düşüşler dolayısı ile endişe etmiş ve yatırımlarını ardı ardına geri çeker hale gelmişti. Bugün ise kripto paralar bir anda yükseldi ve ortalama 1000 dolarlık yükseliş rekor üzerine rekoru beraberinde getirdi ve Bitcoin‘de 40 günlük rekor bir anda kırıldı.

ABD’den gelen iyi piyasa verileri ve kripto paralara dair açıklamalar ile birlikte son birkaç gündür kripto paralar hakkında Asya ülkelerinden yapılmış olumlu açıklamaların kripto paraları derinden yükselten etkenlerin arasında ilk sırada bulunan etken olduğu tahmin ediliyor.

Büyük Bir Yatırımcı Girmiş Olabilir

9.200 dolar seviyesine çıkan Bitcoin ile ilgili bir diğer iddia ise Bitcoin yatırımcıları arasına milyarlık bir iş insanının girmiş olabilecek olduğu yönünde ortaya atılan iddialar. Zira kripto paralar ile ilgili kripto para uzmanlarınca yapılan açıklamalarda sürekli büyük yatırımların güveni bir kez daha tazelediği ve yatırımcıları kripto para sektörüne daha fazla soktuğu yönünde olmakta.