Stellar CTO’sundan Açıklama

Stellar CTO’su Jed McCaleb, şirketin geleceği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada bankaları hedef aldı


Stellar CTO’su Jed McCaleb, şirketin geleceği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada bankaları hedef aldı. Bankaların hiçbirisinin kripto paralar ile ilgili olarak düzgün ve üretime dahil olmadıklarını açıkladı. Türkiye, ABD, Avrupa ve Asya’da bankaların üretime dahil olmadığı ve kripto paralardan uzak durmak adına her türlü adımı attıkları bir kez daha daha önce ifade edilmişti.

Stellar CTO’su Jed McCaleb, ”Birçok bankayla çalışıyoruz ve hiçbiri üretime dahil değiller. Kripto para kullanan bankalar da üretimde sayılmazlar. Ekosistemde önce yüksek miktarlardaki paranın nereye aktığını takip edecekler çünkü riskten kaçınıyorlar, çünkü kayıpları çok olabilir. Vaktimizin büyük çoğunluğunu ABD dışında geçiriyoruz, genellikle Güney Asya ve Afrika’dayız.” ifadelerini kullandı.

Uzmanlar Sürekli Uyarıyor

Bankacılık sektörünün liderleri ise kripto paraları engellemek, kripto paraları kötü göstermek adına binlerce dolarlık lobi faaliyetleri ile gündeme geliyorlar. Zira kripto para sahipleri ile bankalar arasında yaşanan kar kaybı sorunları dolayısı ile bir süredir zaten ABD, Asya ve Ortadoğu bölgesinde bankaların faaliyetlerinden oldukça fazla basında bilgi yer alıyor.