Dünyanın En Büyük Ajansı: En Az 55 Şirket Kripto Paralar İle İlgilenecek

Dünyanın en büyük haber ajansı ve devletler üzerinde dahi etkisi olduğu bilinen Reuters haber ajansının bugün yayınladığı anket sonuçlarına göre gelecek 3 ila 6 ay içerisinde 400’den fazla şirketin en az 56’sının kripto paralar ile ilgili...


Dünyanın en büyük haber ajansı ve devletler üzerinde dahi etkisi olduğu bilinen Reuters haber ajansının bugün yayınladığı anket sonuçlarına göre gelecek 3 ila 6 ay içerisinde 400’den fazla şirketin en az 56’sının kripto paralar ile ilgili çalışmalara başlayacak oldukları ve 12 ay içerisinde kripto paralara daha fazla ilgi göstermeye başlayacak oldukları yönünde açıklama yapıldı.

56 şirket kripto para piyasası ile ilgili işlemler yapacak olduklarını ve bu alanda daha fazla aktif olacak olduklarını belirterek bu alanda çalışmalarının etkisini göstermesini beklediğine değindi. %70 oranında kripto paralar ile ilgilendiklerini belirten 400 şirketin, Bitcoin dünyasına giriş yapmaları ile birlikte piyasanın daha iyi seviyeye çıkması ve daha olumlu sonuçları beraberinde getirmesi bekleniyor.

Amerikan Şirketler Önem Taşıyor

Ekonominin yönlendiricisi konumunda olan ABD’nin ise bu konuda en fazla önemi taşıyan ülke olduğu bilinen bir gerçek. Zira eğer ki ABD’li şirketler kripto paralar ile ilgilenmeye başlamayı tercih ederler ise piyasanın çok daha iyi seviyeye çıkacak olduğunu söylemek şimdiden zor olmayacaktır.

*Reuters haber ajansı 400 şirketin isimlerini gizli tutmakta.