Bitcoin 24 Saat İçerisinde Düşüş Yaşadı

Bitcoin, son 24 saat içerisinde %4 oranında düşüş yaşadı


Bitcoin, son 24 saat içerisinde %4 oranında düşüş yaşadı. Türkiye ve dünyada en fazla ilgi gören kripto para biriminde yaşanan %4 oranındaki düşüş ise yatırımcıları etkilemedi. Sürekli olarak gerilemeye devam etmesine rağmen her daim kullanıcılardan olumlu olarak yanıt gören ve yatırımcılarını üzmeyen Bitcoin’in yaşadığı düşüşte etkili olan sebep ise ani para çekimleri ve yatırımcı sayısının artmasına rağmen dev yatırımcıların sürekli çekim yapması olarak tahmin ediliyor.

İddialara göre bir süre sonra bu yılın sonuna doğru 25.000 dolar seviyesine çıkması beklenen kripto para Bitcoin’in, 25.000 dolar seviyesinden sonraki hedefinin ise 50.000 dolar olduğu, bazı yatırımcıların ise üst düzey beklentiler içerisinde oldukları belirtiliyor.

Son 24 Saatteki Durum

Kripto para piyasası hacmi 340 milyar dolar seviyesinin üzerinde seyrederken, Bitcoin ve Ethereum’da yaşanan kayıpların en değerli 2 kripto paranın değer kaybı yaşadığı şeklinde yorumlandı. Kripto paralarda %1 oranında dahi düşüş yaşansa etkisi fazla olurken, yatırımcılara kayıp yaşatmadığı (az bir kayıp yaşanmasına rağmen tekrar kısa sürede yükseliş yaşamasından ötürü) yatırımcılar bu gibi düşüşlerden endişe etmiyor.

– Bitcoin yüzde 4.0
– Ethereum yüzde 3.49
– Ripple yüzde 3.20
– Bitcoin Cash yüzde 3.27
– Litecoin yüzde 4.09
– EOS yüzde 4.03
– Cardano yüzde 2.44
– Stellar yüzde 3.19
– NEO yüzde 5.24
– IOTA yüzde 3.25 düşüş gösterdi.