Bitcoin ve Ethereum Bir Haftada Yüzde 18 Değer Kazandı

Geçtiğimiz haftaya oldukça sert bir başlangıç yapan Bitcoin’in (BTC) fiyatı 18 Mart Pazar günü 7 bin 500 dolar seviyelerinde işlem görüyordu

ethereum fiyatı yorum

Geçtiğimiz haftaya oldukça sert bir başlangıç yapan Bitcoin’in (BTC) fiyatı 18 Mart Pazar günü 7 bin 500 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Ancak kripto para borsalarında esen olumlu rüzgarın ardından BTC’nin fiyatı yüzde 18 değer kazanarak 9,000 dolar seviyesine ulaşmış bulunuyor. 19 Mart Pazartesi gününden beri BTC hep yatay eksende seyrederek 8-9,000 dolar bandından işlem gördü.

21 Mart tarihinde Twitter ve Square şirketlerinin CEO’su Jack Dorsey‘in önümüzde 10 yıl içinde Bitcoin’in dünyanın ve internetin tek para birimi olacağını açıklaması, BTC fiyatlarının aynı günde 9,000 dolar seviyesini aşmasına yol açtı.

Japonya’da Binance’ye darbe!

Ancak bir sonraki gün, 22 Mart tarihinde Bitcoin fiyatları yine 9,000 doların altına düştü, bu düşüşü diğer altcoinler de izledi. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’nin Japonya Finansal Hizmetler Otoritesi (FSA) tarafından “kayıt dışı” diye nitelendirilmesinin ardından Malta’ya taşınma kararı aldığını duyurması, piyasalarda güven kaybına yol açtı. Bu da haliyle BTC fiyatlarını olumsuz etkiledi.

An itibariyle 8 bin 980 dolar kuru üzerinden işlem gören BTC, bir önceki güne kıyasla yüzde 4.5 değer kazanmış durumda.

Ethereum da değer kazandı

18 Mart tarihinde dip yaparak fiyatı 500 doların altına düşen Ethereum (ETH) da geçtiğimiz hafta boyunca 600 $’ın altında işlem gördü. Ancak düşüşünün ardından yüzde 17 oranında değer kazanan ve an itibariyle 540 dolar üzerinden işlem gören ETH fiyatlarında düne nazaran yüzde 2.71‘lik bir artış söz konusu.

Keza Ripple (XRP) para birimi de son 24 saatte yüzde 3 değer kazanarak 0.65 $ kurundan işlem görmeyi sürdürüyor.