Bitcoin 7.000 doları aştı!

Bitcoin fiyatının bugün gün içerisinde 7.000 dolar seviyesini aşması yatırımcıların daha fazla heyecanlanmasında etkili oldu


Bitcoin fiyatının bugün gün içerisinde 7.000 dolar seviyesini aşması yatırımcıların daha fazla heyecanlanmasında etkili oldu. Yatırımcılar, kripto para sahiplerinin bugün yaşanan artışları ile birlikte daha fazla kazanç sahibi olacak olduklarını ifade ederek, birçok kişi kripto paralarını satma yolunu tercih etmeye başladı.

Bitcoin fiyatının 7.000 dolara ulaşması ve 1.000 dolara yakın değer kazanması yatırımcı kimselerin bugün şaşkınlıklarını üzerinde toparken, bir süre önce düşüş döneminin başlayacak olduğunu ve artık artışın mümkün olmadığını belirten analistler ise bu durumu ”son artışlar olabilir” şeklinde yorumladı.

Bazı analistlere göre kripto para artışının arkasında yatan asıl sebep aniden yatırımların artması ve Türkiye gibi ülkelerde bir anda yatırım artışı olmasının etkileri sonucunda olmuş olabilecek olan bir netice. İddialar, kripto paraların bir süre sonra tekrar gerileyebilecek olduğunu ve bu gerileme sürecinin daha fazla olabilecek olduğunu iddia ediyor.

  • BİTCOİN fiyatının artması altcoin fiyatlarının da daha fazla artmasında asıl etken ve etkili olan bir konu olmakla beraber altcoin fiyatlarını aniden artmalarını ve aniden azalmalarını etkiliyor.