ABD ve Kanada kripto paraları inceliyor

Kuzey Amerika Menkul Kıymet Yöneticileri Birliği (NASAA) tüm dünyada 200’den daha fazla kripto para projesi ile ilgili araştırmalara devam ettiklerini ve kripto paralar konusunu araştırdıklarını açıkladı


Kuzey Amerika Menkul Kıymet Yöneticileri Birliği (NASAA) tüm dünyada 200’den daha fazla kripto para projesi ile ilgili araştırmalara devam ettiklerini ve kripto paralar konusunu araştırdıklarını açıkladı. Dünyanın birçok ülkesinde kripto paralar ile ilgili olarak projelerin devam ettiğini belirten Kuzey Amerika Menkul Kıymet Yöneticileri Birliği (NASAA) yöneticileri kripto paraların gelecekte önlem alınması gerekmesi durumunda buna hazırlıklı olmak için çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı.

Açıklamada, “Her bir ICO veya kripto para projesi dolandırıcılık yapmak için oluşturulmuyor. Ama bu tür ürünler satan kişilerin ve firmaların bilmesi gerekiyor ki sattıkları ürünler menkul kıymet yasalarına, eyalet yasalarına tabii tutulabilirler. Bu ürünlerin sponsorları, yasaları ihlal etmediklerinden emin olmak için yasal danışmanlık almalılar.” ifadeleri kullanıldı.

Araştırmalar konusunda birinciler

ABD ve Kanada gibi gelişmiş ülkeler kripto paralar hakkında veri toplama ve analiz konusunda en fazla bilgi ve veri sahibi ülkeler olarak değerlendiriliyor. ABD ve Kanada ortak olarak kripto paraları araştırması ise tarihte bir ilk olarak kayıtlara geçiriliyor.

  • Araştırmalar gizli tutuluyor.