KGB: Kuzey Kore madencilik yapmayı denedi başaramadı!

Güney Kore Gelişim Bankası (KDB) Kuzey Kore ile ilgili yeni bir iddia ortaya attı


Güney Kore Gelişim Bankası (KDB) Kuzey Kore ile ilgili yeni bir iddia ortaya attı. İddiaya göre Kuzey Kore yönetimi bir süre önce 2017 yılında kripto paralar ile ilgilenmeye başladı ve kripto para madenciliği yapmak konusunda bazı adımlar attı. Madencilik yapmayı deneyen Kuzey Kore yönetimi bu konuda denemelerine ve oldukça fazla araştırmalarına rağmen etkili bir sonuç alamadı ve kripto paralara ilgi duymaya devam etti.

Birçok hacker grubu ile birlikte dünyanın birçok ülkesinden kripto para çalan Kuzey Kore’nin bu şekilde adım atmasının nedeni olarak ise kripto paralara daha fazla sahip olmak ve ekonomisini daha fazla güçlü hale getirerek daha fazla ithalat yapabilmek için bu şekilde yöntemler denediği iddia edildi.

KGB: Neden başarılı olamadığını bilmiyoruz

KGB’den yapılan açıklamada Kuzey Kore yönetiminin neden dolayı başarılı olamadığının henüz öğrenilemediği ve bu konuda kesin olarak neden dolayı madencilik yapmak ile ilgili sorunlar yaşadığının bilinemediği öğrenildi. KGB’nin bu açıklamasına Kuzey Kore yönetiminden doğrulama veya yalanlama ise henüz yapılmadı.