Kripto Para

Bitcoin $8,000 Desteğinde Tutunamadı: Şimdi Sırada Ne Var?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT
  • ABD’de borsalar istikrar kazanırken Bitcoin 8.000 doların altına iniyor.
  • Bitcoin, önemli bir iyileşme 9.000 dolara çıkmadan önce 7.000 doları tekrar ziyaret edebilir.

Bitcoin, jeopolitik gerilimlerin de artmasıyla 8.400 doların üstüne çıktıktan yaklaşık bir gün sonra tekrar 8.000 doların altında işlem görüyor. ABD-İran arasındaki gerilim nedeniyle Bitcoin’de geride bıraktığımız Kasım ayından bu yana kaydedilmeyen yüksek seviyelere ulaşmıştı.  Öyle ki iki ülke arasındaki iplerin iyice gerilmesi nedeniyle yatırımcılar ve boğa tüccarları Bitcoin’in 9.000 doların dahi üzerine yükseleceğine inanıyorlardı.

Ancak, ABD ile İran arasındaki gerilimin etkisinin azaldığı görülüyor. İran’ın misillemesinin ardından dün gece geç saatlerde konuşma yapan Trump’ın barışçıl mesajları sonrası Bitcoin, Altın ve Petrol fiyatlarında ani bir çekilme yaşandı. Ayrıca S&P 500 %0.498 ve Nasdaq %0.67 ivme kazandı. Şu an için jeopolitik rikslerin etkisini azaltmasıyla Bitcoin ve altın ve petrol gibi diğer varlıklara sığınan yatırımcıların borsaya geri çekildiği açıkça görülüyor.

Bitcoin’de Kritik Destekler

Bu sırada, Bitcoin Trump’ın açıklamaları sonrasında ani bir düşüşle 8 bin doların altına geriledi. Haberimizin hazırlandığı sırada 7.938 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin’in daha da düşebileceğini düşündürmektedir. Bitcoin’de çalışması muhtemel destek alanları ise şu şekilde: 7.800 dolar, 7.400 dolar ve 7.000 dolar.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap