”Bitcoin” Aramalarına İlgi Azaldı

Google tarafından resmi olarak açıklanan sonuçlar dışında kelime bazlı olarak hangi kelimenin ne kadar aranma hacmine sahip olduğunu gösteren platform üzerinden görülen istatistiklere göre son dönemde ”Bitcoin” kelimesinin aranma hacminde ciddi düşüş olduğu göze çarptı....


Google tarafından resmi olarak açıklanan sonuçlar dışında kelime bazlı olarak hangi kelimenin ne kadar aranma hacmine sahip olduğunu gösteren platform üzerinden görülen istatistiklere göre son dönemde ”Bitcoin” kelimesinin aranma hacminde ciddi düşüş olduğu göze çarptı.

20.000 dolar seviyesine çıktığında aranma hacmi en yüksek seviyeye yükselen Bitcoin ve diğer kripto paraların son dönemde yaşadıkları ciddi gerileme sonucunda arama hacmi de daraldı. Başta ABD olmak üzere tüm dünyada Google arama motorunu kullanan kullanıcıların Bitcoin aramalarına olan ilgisi %80 oranında düşüş gösterdi.

Kripto Paralara İlgi Çok Yüksek

Hükümetler ve bankalar tarafından sıradan vatandaşların yaygın olarak kullanmasının önüne geçilmesi adına her türlü adımın atıldığı kripto paralarda yaşanan düşüşün arama hacmini etkileyen en önemli nedeni olarak görülmekte. Kullanıcıların Bitcoin ve diğer kripto paraların bu dönemde yaşadığı gerileme ve durgun fiyatlandırma tablosunun geride kalması durumunda Bitcoin aramalarına daha yoğun ilgi gösterecekleri aşikar. Bugün itibari ile 10900 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, akşam saatlerinde ise 10.751 dolar seviyesine gerileyerek düne oranla 900 dolar düşüş yaşamış durumda.