Bitcoin Balinasından Kritik Açıklamalar: Tam Bir Kabus Olacak!

Bitcoin’de üçüncü yarılanmaya artık sadece günler kadar uzağız

bitcoin balinasından blok ödülü yarılanması açıklaması

Bitcoin’de üçüncü yarılanmaya artık sadece günler kadar uzağız. Bitcoin’deki blok ödülü yarılanmasıyla birlikte blok ödülü 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye gerileyecek. Bu nedenle kripto para dünyası önümüzdeki günlerde piyasada çok sert hareketlerin yaşanabileceğinin farkında. Ancak Bitcoin’in yönünü aşağıya mı yoksa yukarıya mı çevireceği henüz bilinmiyor.

Bir Bitcoin balinası ise yatırımcıları blok ödülü yarılanmasını dikkatlice ele almaları konusunda uyarıyor. Zira Bitfinex’in liderler sıralamasında en üst sırada yer alan Bitcoin balinası, yarılanmanın hızlı bir şekilde zengin olmak isteyen spekülatörler için işe yaramayacağını savunuyor. Bitcoin balinasına göre yarılanma bazı yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

Blok Ödülü Yarılanması Tam Bir Kabus Olabilir

Joe007 adlı Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Bitcoin balinası, kripto para piyasasının öngörülemezliğini nedeniyle yaklaşan 3. yarılanmanın bir gecede hızlı bir şekilde para kazanmak isteyen yatırımcılar için bir kabusa dönüşebileceğini ifade etti.

Joe007‘e göre 12 Mayıs birçok Bitcoin yatırımcısı için dönüm noktası olabilir. Bitcoin’in mevcut yükseliş trendini sürdürebilecek kadar güçlü olup olmadığından emin olmadığını belirten Joe007 şunları kaydetti:

Bitcoin fiyatı bu sığ pazarda her yere gidebilir. 20 bin dolara da yükselebilir 2 bin dolara da çakılabilir.