Kripto Para

Popüler Wall Street Draması Billions’da Gündem Bitcoin

Popüler Wall Street Draması Billions'da Gündem Bitcoin

Kripto paralar henüz geniş kitlelerce geçerli bir finansal araç olarak kabul edilmiyor olabilir. Ancak kripto paraları geniş kitlelerle tanıştıracak gelişmelere her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Kripto paralara yönelik farkındalığı arttıran en son gelişme 2016’da Showtime’da gösterime giren Wall Street draması Billions’un 5. sezonunda yaşandı.

Böylesine ciddi, ancak ücretsiz bir reklam Bitcoin’e yönelik farkındalığı önemli seviyede arttırabilir. Nihayetinde Bitcoin ve kripto paraların ana akım medyada sık sık  yer alması zaman içerisinde bu yeni nesil finansal teknolojilerin benimsenmesini fayda sağlayacak.

Billions’dan Bitcoin’e Kötü Referans

Her ne kadar Bitcoin’in ana akım medyada sıklıkla yer alması önemli bir gelişme olsa da Billions’ın son bölümünde Bitcoin’in kara para aklama aracı olarak gösterilmesi kripto para topluluğunu üzebilir. Dizide Bitcoin kara para aklama gibi anonimliğe atfedilebilecek yasadışı faaliyetler için kullanıldı.

Wall Street dramasında acımasız bir ABD Avukatı Chuck Rhodes rolünü oynayan Paul Giamatti, ana akımda Bitcoin’in gerçek bir değeri bulunmadığına yönelik popüler anlatıyı savunuyor. Paul Giamatti dizide kripto para eleştirmenlerinin sıklıkla yaptığı üzere Bitcoin’in hiçbir şey tarafından desteklenmediği yönündeki ortak duyguyu yineliyor. 

Binance’in başarılı patronu Changpeng Zhao ise Billions’ın son bölümünde Bitcoin’e yer verilmesini övgüyle karşıladı.

ABD’nin en eski ve popüler TV animasyonlarından The Simpsons’da da geride bıraktığımız Şubat ayında Bitcoin’den geleceğin para birimi olarak bahsedilmişti. 

Yorum Yap