Bitcoin Bir Anda Yükseldi, Talep Arttı

24 saat içerisinde yaşananlar kripto para sektörünü ayağa kaldırdı


24 saat içerisinde yaşananlar kripto para sektörünü ayağa kaldırdı. 6.800 dolar seviyesinden 8.000 dolar seviyesine kadar bir anda yüksele Bitcoin ”geleceğin para birimi” iddialarını bir kez daha destekledi. 24 saat içerisinde %17 oranında değer kazanmasından dolayı oldukça fazla ilginin odağında olmayan başlayan kripto para Bitcoin’de yaşanan artışın dün sabah saatlerinde bir yatırım yapan yatırımcıya 24 saat içerisinde %17 oranında değer kazandırması ise sosyal medyada ve diğer bazı platformlarda kripto paraların gücünü göstermesini sağladı.

Bitcoin 24 saat içerisinde nasıl yükseldi? Soruları ise bu artışın hemen beraberinde gelirken, 24 saat içerisinde %17 değer kazanması ile ilgili birçok iddia ortaya atıldı.

Georg Soros Mu Girdi?

Bazı Bitcoin yatırımcıları 24 saat içerisinde bu kadar fazla artışın arkasında Macaristan asıllı finans spekülatörü Georg Soros’un olduğunu iddia ederken, bazı yatırımcılar ise ABD’den toplu yatırımların yapılması sonucunda bu seviyeye erişildiğini tahmin ettiklerini açıkladı. ABD’de kripto para yatırımları artış gösterirken, son yaşanan yükselişin yatırımcıların bir kez daha güvenini tazelediği belirtildi. Zira yatırımcılar uzun süreden beridir Bitcoin‘de bir yükseliş olması beklenen gelişmelerden birisi idi.