Bitcoin Bir Yükseldi, Bir Düştü

Bitcoin bugün sabah ve öğle saatleri arasında kritik bir yükseliş yaşadı


Bitcoin bugün sabah ve öğle saatleri arasında kritik bir yükseliş yaşadı. 31.000 TL sınırına kadar dayanan fiyat sonrasında yatırımcılar ani satışları arttırken, daha sonrasında dolar kurunun gerilemesi sonrasında Bitcoin fiyatında düşüş oldu. Vatandaşlar döviz kuruna bağlı olarak değişen ve kendi ana kur seviyesi olarak sürekli değişimler yaşayan Bitcoin’e bağladıkları parayı enflasyon oranlarının yüksek gelmesi sonucunda ortalama 8 kuruş artış yaşayan dolar kuru karşısında bir nevi çok iyi değerlendirmiş oldular.

Yatırımcıların saniyeler içerisinde Türk kripto para borsalarında ardı ardına satışlar yaptıkları son satış ekranlarına yansırken, planlı alım ve satımlarda da ciddi oranda ardı ardına artışlar gözlemlendi.

Yatırımcı Bekledi, Kazandı

Bitcoin yatırımcılarının bir süre bekledikten sonra bu kadar fazla kazanç sahibi olması ise ”kısa günün en iyi kazancı” şeklinde yorumlandı. Bazı yatırımcılar fiyatın artması ile birlikte satışlar yaparken, daha sonrasında 30.000 TL sınırına kadar gerileyen Bitcoin’e tekrar yatırım yaptılar. Daha fazla Bitcoin alabilen yatırımcılar bu sayede hem paralarına daha fazla değer kazandırdı, hem geleceğe yönelik olarak daha fazla kripto para yatırımı yapmış oldular.

  •  Bitcoin fiyatında bugün %4.5 oranında değişim oldu.
  • Ethereum ve kripto paralarda yükselişlerin yaşanması beklenen bugünlerde dolar kuru Türk yatırımcılar adına fazlası ile önem taşıyor. Dolar kullanan ülkelerde yatırımcılar 6.500 dolar verip 1 BTC sahibi olabilirken, Türkiye’de ise TL üzerinden kazanç mevcut olması dolayısı ile 6.500 dolar ortalama güncel kur ile 30.000 TL seviyesinde olduğu için yatırımcılar dolar kurundan da fazlası ile etkileniyor.