Bitcoin borsası sitelerine üye olmak güvenli mi?

Bitcoin satışı için Türkiye’de aktif olarak birkaç tane site olduğu biliniyor


Bitcoin satışı için Türkiye’de aktif olarak birkaç tane site olduğu biliniyor. Bunların en bilinenlerinden bir tanesi olan Paribu ve BTCTurk yine aynı zamanda 7 gün 24 saat boyunca BTC alım ve satış hizmetleri sunuyor. Bitcoin yatırımı yapmak için bu siteleri tercih eden milyonlarca yatırımcının olduğu biliniyor.

Elbette her siteye üye olunduğu gibi bu sitelere üye olmak bir o kadar kolay olurken, bir yandan bazı BTC satış siteleri kullanıcısından kimlik belgesi ve belirli belgeleri imza eşliğinde isteyebiliyor. Bazıları ise direkt olarak alım ve satış işlemlerine banka hesabının hesapta yazan isim ile aynı olması durumunda izin veriyor.

Bitcoin Aldığınız ve Sattığınız Sitelere Dikkat Edin

Bu siteler gerekirse Paribu, gerekirse herhangi bir farklı BTC alım ve satış hizmeti sunan site olsun her girişte mutlaka şifrenizi görünmeyecek şekilde giriş yapmaya özen gösterin. Başkaları şifrenizi asla bilmemeli. Bununla birlikte sitelere girerken oluşturduğunuz şifrenizde mutlaka en az 1 rakam, 1 işaret (*-?^^’!) olmasına özen gösterin. Bu sayede hem hesaplarınız güvence altına alınacaktır, hem alım ve satış işlemlerinde olumsuzluklar yaşamanız engellenecektir.

[bitcointicker]