”Bitcoin Bu Yılın Sonunda 50.000 Dolar Olacak”

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, bu yılın sonunda Bitcoin fiyatında 50.000 dolar seviyesinin görülecek olduğunu açıkladı


BitMEX CEO’su Arthur Hayes, bu yılın sonunda Bitcoin fiyatında 50.000 dolar seviyesinin görülecek olduğunu açıkladı. Bitcoin fiyatının rekor kıracak olduğunu ama bunun hemen öncesinde 5.000 dolara kadar gerileme olacağını belirtti. Hayes’in bu açıklamaları kısa süre içerisinde tüm dünyada kripto para gruplarında yayınlanırken, yatırımcıları bir nevi uyaran Hayes, 5.000 doların büyük bir fırsat olabilecek olduğu önerisinde bulundu.

Yatırımcıların bir süredir kritik bir seviye olan 7.000 dolar seviyesini nasıl aştıkları konusunda da açıklama yapan Hayes, bu durumun çok olağan olduğunu ve bir anda artış yaşandığını ve kendilerinin dahi bu duruma şaşırdıklarını açıkladı.

50.000 Dolar Olursa Bazıları Aramızda Olmayacak

Bitcoin eğer ki yıl sonunda 50.000 dolar olur ise bazı kimseler milyoner, hatta milyarder olarak aramızda değil farklı grupların arasında olacaklar. Bazı kimseler ise binlerce dolarlık kazanç sahibi olarak ev ve araba sahibi olabilecek iken, bu durumun 50.000 dolar seviyesi olana kadar yatırım yapan herkesi olmasa bile büyük bir çoğunluğu kaplayabilecek olduğu tahmin ediliyor. Yatırımcı kimselerin yıl sonuna kadar nasıl sabredecek oldukları, yıl sonuna kadar dengelerin nasıl değişecek olduğu konusu ise geleceğe dair merak konusu.