Hindistan Karıştı, Yatırımcılar Kingpin’den Faizli Para İstiyor

Bitcoin Çiftlik Bank benzeri bir yapıda olan Hindistan’da yaşanan olaylarda Kingpin isimli şirket yapısı altında yatırımcılara kar vaadi sunan ve Bitcoin yatırımlarının çok daha fazla artış gösterecek olduğunu iddia eden ve yatırımları toplayan Kingpin isimli kuruluşun sahibi...


Bitcoin Çiftlik Bank benzeri bir yapıda olan Hindistan’da yaşanan olaylarda Kingpin isimli şirket yapısı altında yatırımcılara kar vaadi sunan ve Bitcoin yatırımlarının çok daha fazla artış gösterecek olduğunu iddia eden ve yatırımları toplayan Kingpin isimli kuruluşun sahibi istenen yatırımları geri veremedi. Bugün ise yatırımcılara Hindistan Rupisi olarak ilk yaptıkları yatırımları geri ödeme teklifinde bulundu.

Yatırımcılar ise inat ederek kendilerinin asla bunu kabul etmeyeceklerini ve paralarını Bitcoin olarak faizi ile birlikte almak istediklerini açıkladı. Bunun üzerine Hindistan hükümeti ve yargıçlar devreye girerken, yatırımcılar ile Kingpin arasında yaşanan durumun sonucunun nereye varacak olduğu merak ediliyor.

Ne Yapacaklarını Şaşırdılar

Yatırımcılar  kendilerine faizle Bitcoin olarak paralarının ödenmesini isterken, Kingpin yöneticisi ise bu şekilde ödeme yapmayacak olduğunu ve bu kadar fazla faiz ile ödeme yapılamayacak olduğunu ifade ediyor. Yatırımcılar ile Kingpin arasında yaşanan sürecin sonunda kim haklı çıkacak, kim nasıl ceza alacak henüz bilinmese bile gelecek birkaç haftalık sürede yatırımcıların içeride bulunan paralarının da yanma riski mevcut. Zira olası bir yasal durum olmasına rağmen Hindistan’da yasaların tam olarak aktif işlememesi ve torpil benzeri konularda çok fazla sorunlar yaşanan ülke olmasının etkisi ile sonucun nasıl olacağı önceden düşünülemiyor.