Bitcoin Çalınırsa Geri Alınabilir Mi?

Bitcoin sahibi olan kişilerin en büyük korkusu borsa sitelerindeki hesaplarının çalınması durumunda ne olacağı


Bitcoin sahibi olan kişilerin en büyük korkusu borsa sitelerindeki hesaplarının çalınması durumunda ne olacağı. Özellikle yabancı borsa sitelerinde hesap sahibi olan kimseler bu konuda daha fazla endişeli olurken, bunun sebebi ise olası bir çalıntı anında borsa sitesine nasıl ulaşacakları ve paralarını nasıl geri alacak oldukları yönünde büyük merak uyandırıyor.

Dünyanın en gizli para birimi olarak tanınan kripto paraların her zaman çalınması o kadar kolay olmayabiliyor. Zaman zaman ise kullanıcı hataları veya sistemsel olarak yaşanan hatalar sonrasında kripto para hesabı sahibi kişilerin hesaplarında bulunan milyonlarca dolarlık BTC’ler çalınabiliyor.

Bitcoin Çalınırsa Geri Almak İmkansız

Bu aşamada şifrenizi unutmanız durumunda dahi borsada bulunan hesabınızı geri almanız imkansız iken, Bitcoin’leriniz çalınması durumunda geri almak hayal dahi edilemez. Zira çalınan BTC’ler genellikle şifrelenmiş BTC cüzdanına aktarılır ve bu cüzdan numarasında hiçbir ad, soyad ve benzeri IBAN gibi bilgiler yer almaz ve kişiye özel olarak sistem tarafından tek bir kez üretilir. Bundan dolayı burada bulunan konumuzu okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.