Japonya Merkezli Bitarg Borsası: Yahoo İddiaları Yalan!

Japonya merkezli Bitarg Borsası yönetimi dün Yahoo Japan tarafından satın alınacak olduklarına ve bazı haberlerde satın alındıklarına dair iddiaların yalan olduğunu ve bu tür bir durumun söz konusu dahi edilmediğini açıkladı


Japonya merkezli Bitarg Borsası yönetimi dün Yahoo Japan tarafından satın alınacak olduklarına ve bazı haberlerde satın alındıklarına dair iddiaların yalan olduğunu ve bu tür bir durumun söz konusu dahi edilmediğini açıkladı. Japonya merkezli olan Bitarg, Japonya’da oldukça göz önünde ve güvenilir bir borsa olurken, Yahoo Japan’ın ise hazır borsa sistemlerine yöneldiği iddia edilmişti.

Nikkei tarafından iddia edilen ve ortaya atılan bu gelişmeler sonrasında yapılan açıklama iddiaları çürüttü. Yeni dönemde Yajoo Japan hakkında daha birçok iddianın ortaya atılmasının gündemde olacağı düşünülürken, bunun nedeni olarak ise Asya ülkelerinde Yahoo’nunve kripto paraların son derece popüler olması.

Satın Alabilecek Birçok Kripto Para Borsası Mevcut

Dünyanın en ünlü kripto para borsası olarak tanınan Binance dışında Asya bölgesinde aktif kurulu olan ve milyonlarca kripto para yatırımcısı tarafından kullanılan kripto para borsaları mevcut. Yahoo Japan yönetiminin bu borsalara yönelebilecek oldukları, bu konuda Yahoo Japan yöneticilerinin araştırmalar yaptıkları iddia ediliyor. Elbette Yahoo tarafından bu konuya dair açıklama yapılmış değil.