Bitcoin Çalkantıları Geride Mi Kaldı?

2018 yılında hemen hemen her yerden Bitcoin konusunda yaptırımlar ve yasaklar ile girdik


2018 yılında hemen hemen her yerden Bitcoin konusunda yaptırımlar ve yasaklar ile girdik. Güney Kore, Çin ABD gibi ülkelerden gelen haberler Bitcoin’in hızlı bir çöküş içerisine girmesine neden olmuştu. Hindistan da dahil olmak üzere kripto para düzenlemeleri ve Japonya CoinCheck borsasının hacklenmesi ile 400 Milyon Neo çalındı haberleri yayıldı.

Bu gelişmelerin hemen ardından da Facebook kripto para reklamlarına yasak getirmiş ve pek çok alanda bu reklamları göstermemişti. Bir anda ne oluyoruz durumu söz konusu olsa da Bitcoin ufak ufak da olsa yükselmeye başladı. 5900 bin dolar seviyelerini gören Bitcoin en son bu rakamlara 2017 yılının Ekim ayında görmüştü. Sadece Bitcoin değil diğer kripto paralarda piyasadaki bu yaptırımlardan etkilenmiş Bitcoin’den sonra en çok tercih edilen kripto para olarak görülen Etheryum da yüzde 25 değer kaybetmişti.

KREDİ KARTI İLE BİTCOİN’E YÜZDE 5 KOMİSYON

Piyasadaki Bitcoin çıkmazı ile ilgili önemli bir isim görüşlerini bildirdi ve Bitcoin’in geleceğin değerlendirdi. Avrupa’daki Uluslararası Ödemeler Bankası Genel Müdürü Agustin Carstens, ciddi düzenlemelere ihtiyaç olduğunu söyledi. ABD ve Avrupa’da kredi kartı ile Bitcoin alanlardan yüzde 5 fazla komisyon alındıktan sonra Bitcoin iki yılın ardından ilk defa 200 günlük hareketleri ortamın altına geriledi.

Bazı açıklamalar ile 7 bin dolar bandını geçen Bitcoin biraz olsun nefes almaya başladı.

 

[fat_coincap id=”5″]