Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz “Stresli Olduğumda Oyun Oynarım.”

Mustafa Cengiz yapılan son seçimlerle Galatasaray başkanı olmuştu


Mustafa Cengiz yapılan son seçimlerle Galatasaray başkanı olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise ilginç bir açıklama yaptı. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz : “Stresli Olduğumda Oyun Oynarım.” dedi. Galatasaray Başkanı hangi oyunları oynuyor?

Galatasaray Başkanı; en sevdiği oyunun World Of Warcraft olduğunu söyledi. Sayın Cengiz; WoW’da seviye olarak 84. seviyeye ulaştığını ifade etti. Bugünlerde ise Elder Scrolls Online oynadığını belirtti. Türkiye’deki oyuncuların en sevdiği oyun olan League of Legends(LOL) ise Cengiz’in pek ilgisini çekmiyormuş.

Mustafa Cengiz’in konuyla ilgili görüşleri;

“Stres anında bilgisayar oyunu oynarım. ‘Espor ile ilgilenin’ dediler yönetime geldiğimde. Ben önce bir gülümsedim. World of Warcraft oyununda 84 seviye ilerledim. Bir zaman sonra bıkıp bıraktım tabii… Şimdi ise Elder Scrolls Online oynuyorum. Fena da gitmiyorum. League of Legends’a pek girmedim. Bilgisayarı hep sevdim ama aslında biraz mecburiyet oldu benim için. Oğluma küçük yaşlarda bilgisayarı öğretmek istedim. Oğlum 1984 doğumlu, beş yaşına gelmişti. O zamanlar Commodore 64 vardı. Tabii bir işe girince tamamen öğrenme isteğim vardır. Bu açıdan montajı yapabilecek kadar kendimi geliştirdim. Türkiye’nin ilk internet kullanıcılarından biriyim. İnternete DOS üzerinden bağlanırdık. Sohbet odaları vardı o zaman. Bill Gates ile aynı sohbet odasında olduğumu bilirim. Bir fotoğrafın iletilmesi 20 dakika kadar sürerdi. 28K modemlerin çok daha öncesini biliyorum, ardından ISDN bağlantı geldi derken bugün 1000 mb fiber altyapı ile kullanıyoruz interneti. Türkiye’de internet ilk olarak başladığında omurgası çok zayıftı. Bu konuda son olarak Milli Eğitim’e naçizane bir tavsiyem var. Bence okullara tabletten ziyade klavyeli bilgisayarlar dağıtılmalı. Çünkü yazılım dili için klavyeli bilgisayarlar şart diye düşünüyorum.”

 

[fat_coincap id=”5″]